„Jak prezydent radzi sobie z patologiami?” pytają radni i zestawiają zarobki jego, wiceprezydenta i sekretarz miasta

– Na pewno skończymy z taką patologią, że wiceprezydenci zarabiają więcej od prezydenta, że skarbnik zarabia więcej od wiceprezydenta, prezydenta – mówił podczas pierwszej sesji nowego samorządu prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik. Teraz radni z Bezpartyjnego Miasta zauważają, że tej obietnicy nie spełnił…

Zarobki włodarzy miasta, gminy i ich podwładnych zawsze są szeroko komentowane. Zazwyczaj podnoszony jest argument, że urzędnicy rządzący danym samorządem zarabiają za dużo. Takie dyskusje oczywiście prowadzono w poprzednich latach i w Ostrołęce.

– Na pewno skończymy z taką patologią, że wiceprezydenci zarabiają więcej od prezydenta, że skarbnik zarabia więcej od wiceprezydenta, prezydenta. To będą realne oszczędności, które planujemy w naszym mieście – mówił podczas pierwszej sesji nowego samorządu prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Teraz tę jego wypowiedź przytaczają radni z klubu Bezpartyjne Miasto. Nie bez powodu – okazuje się bowiem, że łatwiej „patologię” krytykować niż wprowadzać swoje założenia w życie. Ze złożonych oświadczeń majątkowych za 2019 rok wynika, że więcej od prezydenta Ostrołęki zarabia i wiceprezydent, i sekretarz miasta, o czym przypomina Bezpartyjne Miasto na Facebooku:

„Jak prezydent radzi sobie z patologiami?
Prezydent – 128 968,19 zł
Wiceprezydent – 165 552,19 zł
Sekretarz – 155 700,04 zł”

Gwoli sprawiedliwości dodajmy tylko, że pani skarbnik miasta w 2019 roku za swoją pracę w Urzędzie Miasta Ostrołęki otrzymała 100 084,22 zł. Ale już zastępca skarbnika zarobił w ratuszu 120 104, 15 zł, czyli prawie tyle samo co prezydent. Ponadto wiceprezydent Kleczkowski od października 2019 roku pobierał też dodatkowe wynagrodzenie za pracę przy powstaniu Multicentrum, ale i bez niego dostawałby znacznie większą wypłatę od Łukasza Kulika. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku sekretarz miasta, która także pracuje w zespole ds. Multicentrum.

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mniejszosc

Według mnie to tworzy patologie a nie radzi patologiom

Hmm

Wniosek – pan Kleczkowski pracuje najwięcej.

Patolog

ILE POSZŁO KASY NA ODSZKODOWANIA

Wera

Naprawdę ktoś się jeszcze dziwi, że Kulik nie spełnia obietnic i deklaracji?

John

Rosak i Kotowski wywalczyli kasę na Multicentrum na Stacji. Ekipa Kulika tylko korzysta z kasy zdobytej przez poprzedników . Widzicie różnicę ?