Jak oddać ważny głos w wyborach do Sejmu i Senatu

13 października wybory do Sejmu i Senatu. Wybierzemy 100. senatorów 460. posłów. Co zrobić, aby nasz głos miał znaczenie?

13 października lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7.00 – 21.00. Należy udać się do siedziby „swojej” komisji wyborczej z dokumentem ze zdjęciem – dowód osobisty lub paszport. Dokument trzeba okazać komisji.

Wyborca otrzyma dwie karty do głosowania, których odbiór musi poświadczyć podpisem. Każda karta powinna mieć: pieczęć obwodowej komisji wyborczej oraz wydrukowany odcisk pieczęci okręgowej komisji wyborczej.

Na karcie do głosowania w wyborach do Sejmu znajdują się listy z kandydatami na posłów (nazwiska na szarym tle). Każda lista ma podany w tytule numer oraz nazwę (lub skrót nazwy) komitetu wyborczego.

Aby oddać głos, należy odnaleźć listę wybranego komitetu, a następnie nazwisko kandydata na posła, na którego chcemy zagłosować. W kratce przy nazwisku kandydata należy postawić znak „X” (Ważne, by znak składał się z dwóch linii przecinających się w obrębie kratki). Zagłosować można tylko na jedno nazwisko spośród wszystkich list na karcie do głosowania.

Na karcie do głosowania w wyborach do Senatu znajdują się nazwiska kandydatów na senatorów (na żółtym tle). Pod nazwiskiem każdego z kandydatów znajdzie się nazwa (lub skrót nazwy) komitetu, z którego pochodzi dany kandydat.

Aby oddać głos w wyborach do Senatu, należy postawić znak „X” w kratce przy nazwisku jednego wybranego kandydata (Ważne, by znak składał się z dwóch linii przecinających się w obrębie kratki).

Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza, www.pkw.gov.p

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Max

Ważne , żebyśmy poszli, delikatnie i skutecznie zmobilizowali sąsiadów i bliskich. To wyjątkowe wybory. Walczmy o kontynuację rozwoju Polski

1
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x