Jak będą funkcjonować żłobek i przedszkola w Ostrołęce?

W środę 29 kwietnia rząd ogłosił kolejny etap luzowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Dzieci pracujących rodziców będą mogły wrócić do żłobków lub przedszkoli.

Taka możliwość będzie istnieć od 6 maja. O otwarciu żłobków i przedszkoli decyduje organ prowadzący, w przypadku Ostrołęki prezydent miasta.

Może on na przykład ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej bądź ograniczyć liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach. Może też podtrzymać decyzję o zamknięciu placówek.

„Czekamy na szczegółowe wytyczne Rady Ministrów, dopiero po ich otrzymaniu będziemy mogli poinformować o decyzjach dotyczących funkcjonowania żłobka i przedszkoli miejskich w Ostrołęce” – napisano na stronie internetowej Urzędu Miasta Ostrołęki.

Rodzice już jednak odbierają telefony z przedszkoli z informacjami, jak taka opieka nad ich pociechami może wyglądać.

W przypadku jednego z ostrołęckich przedszkoli mowa o – póki co – kilkugodzinnym pobycie dziecka w placówce, bez zajęć dydaktycznych. Rodzice mają czas na podjęcie decyzji, czy ich dziecko wróci do placówki

Czy tak będzie i w innych przypadkach, czy to ostateczne ustalenia i czy wielu rodziców zdecyduje się posłać swoje pociechy do przedszkoli, przekonamy się wkrótce.

Fot. Pixabay

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gość

Tylko debil mógł to wymyślić:
„wytyczne dla rodziców: …..Rodzic ma także przypomnieć dziecku, aby unikało dotykania ust, nosa i oczu.”
Akurat dziecko w wieku przedszkolnym się zastosuje (nie piszę nawet o tych ze żłobka).