Jacek Sasin znów o elektrowni w Ostrołęce: Inwestycja będzie kontynuowana

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin po raz kolejny zabrał głos w sprawie budowy elektrowni w Ostrołęce. Mówił o tej inwestycji w Rzeczpospolita TV, kiedy to był gościem Jacka Nizinkiewicza.

Na pytanie co z finansowaniem budowy elektrowni w Ostrołęce Jacek Sasin odpowiedział:

– Szukamy sposobu pełnego finansowania tej inwestycji. Ona będzie kontynuowana.

Minister przypomniał też o zamiarach PKN Orlen dotyczących wykupu Energi.

– Tym samym (Orlen – red.) stałby się również tym podmiotem, który by kontynuował tę budowę. Nie chcę przesądzać, że do tego wykupu dojdzie, ponieważ jesteśmy dzisiaj dopiero na wstępie analiz ze Skarbu Państwa.

Taka transakcja musi się opłacać Skarbowi Państwa.

Poniżej zamieszczamy wideo z rozmowy z Jackiem Sasinem w Rzeczpospolita TV. Początek wątku o elektrowni w Ostrołęce od 3:05.

Jacek Sasin wypowiedział się także po spekulacjach medialnych na temat możliwości wstrzymania budowy elektrowni w Ostrołęce. Te doniesienia zdementował, nazywając je „kompletną bzdurą”. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Nieoficjalnie

Nieoficjalnie mówi się, że jak nie znajdą inwestora który będzie chciał władować kasę w nierentowny interes, to w PiS będzie przymusowa zrzutka na te kilka brakujących miliardów.

Janek.

Nie wiem czemu jest aż tylu durni którzy źle życzą budowie elektrowni przez co należy rozumieć że źle życzą miastu I jej mieszkancom

Gość

A tak nieoficjalnie, Ruscy Ci płacą?

Jerzy

Gościu,nie siej popeliny, ty jak i twojego pokroju koleżki są za tym by Elektrownia nie powstała, jest to inwestycja bardzo potrzebna dla naszego miasta i okolicy, głowa do góry tak trzymać PIS.

Olo

A co na go redaktorka z koziej wolki niejaka baca 😀😀

Kos

Poszła na wypas

fryt5

Wszystko co trwałe to złe drogi złe muzeum złe każda inwestycja zła najlepiej jak przez poprzednie dekady nic się nie działo o to ok było. Takie równanie w dół do swojego poziomu i troliki wszelkiego autoramentu tak popiskuja pewnie że w naszym regionie każdy zakład pracy jest ważny a co dopiero elektrownia ale tak piexolą aż się słuchać nie chce. A normalni mieszkańcy popierają budowę.

Nina

Jacek Sasin to odpowiedzialny polityk, elektrownia w Ostrołęce powstanie, bo jest potrzebna, bez własnej energetyki żaden kraj nie ma szans na rozwój

Elel

No i super! Oby tak dalej

Gosć

Brawo dla Parlamentarzystów z naszego regionu, że nie odpuszczają.