Inwestycyjny sen zimowy Ostrołęki. Jak długo potrwa?

Wszystko wskazuje na to, że w Ostrołęce inwestycje zapadły w długi sen zimowy. Minęło już dwa lata od zmiany władz miasta Ostrołęki i to chyba dobry czas, żeby co nieco porównać. Demokratyczny werdykt mieszkańców trzeba szanować, ale warto też zapytać: co stało się z inwestycjami?

Co by nie powiedzieć o prezydencie Januszu Kotowskim, to potrafił on wykorzystać krótki czas współistnienia rządu PiS i swojej prezydentury.

Po objęciu urzędu premiera przez Beatę Szydło mieliśmy nader częste wizyty polityków z Warszawy i – trzeba przyznać – wysyp inwestycji. Oczywiście co człowiek, to opinia. Jedni uważali, że most nie taki, że za długo się buduje, że Muzeum niepotrzebne, inni żądali nowego dworca PKS…

Nie można jednak zaprzeczyć, że inwestycji miejskich było bardzo wiele, tak wiele, że uznano to za normę, która obowiązywać będzie w Ostrołęce już zawsze. A jednak coś się stało dziwnego…

Po dokończeniu prowadzącej w kierunku Rzekunia ulicy Ostrowskiej, na którą zdobył finansowanie i której budowę rozpoczął Janusz Kotowski, zapadła jakby cisza w temacie większych inwestycji.

Minęła ekscytacja z rozstań z pracownikami Urzędu Miasta i spółek miejskich (taka polityka kadrowa była konsekwentnie prowadzona przez Łukasza Kulika, czasem z konsekwencją w postaci przegranych spraw w sądzie pracy). W niektórych przypadkach obcięto wydatki na sport, w innych obcięto godziny pozalekcyjne w szkołach, część osób straciło pracę również w oświacie (na przykład nie przedłużono z nimi umowy).

Wielu obserwatorów oczekiwało nowego otwarcia, pomysłu na miasto, a tymczasem trudno odgadnąć, co ciekawego nas może czekać.

A może inwestycje są na tyle denerwujące, utrudniające na przykład ruch samochodów, że nie warto inwestować? Czy boom inwestycyjny wróci do Ostrołęki?

Poniżej – dla porównania – zdjęcia z inwestycji przeprowadzonych bądź rozpoczętych za prezydentury Janusza Kotowskiego:

3 8 głosów
Ocena artykułu
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
luk

Zdjęcia świadczą same za siebie ale tych inwestycji było znacznie , znacznie więcej. Przykładowo nowy park przy Bursztynowej, termomodernizacje budynków szkolnych,nowy stadion na Witosa itp…

nauczyciel

Nie zapominajmy, że obecnie miasto żyje dzięki ogromnym zwonieniom i cięciom w oświacie, co jest kuriozum 🙁

kinoman

Ale Klera puścili w OCK i mi to starczy za 5 lat, potem się zobaczy, może wyjadę

lusia

chyba nadal leci w OCK Kler tylko teraz widzów nie może być na sali ….

Barry

Dobry tekst, konkretny. Niestety jest tak jak napisaliście . Kulik nikomu nie będzie się kojarzył z inwestycjami

Tytus

Za to będzie się mocno kojarzył z Kaszaną

Yui

Jeżeli pisze się „opinie”, to warto podpisywać się pod tekstem.

Ula

Yui to imię czy nazwisko?

Kurpik z daleka

Yui to pseudo oficera dochodzeniowo-śledczego he he he he

Ula

Yui to imię czy nazwisko?

Yui

Ja nie piszę artykułów tylko komentarz. Dodajcie obowiązek podpisywania się imieniem i nazwiskiem w komentarzach to się podpiszę. Za to pod artykułem który jest opinią lub felietonem warto się podpisać.

Kurpik z daleka

z roboty wywalono po bolszewicku masę ludzi i nie pisze tu o prezesach lub dyrektorach ale o zwykłych pracowitych ludziach, nauczycielach, trenerach, urzędnikach. Ta krzywda wróci ……………….

Karol

Nie martwmy się , p. Kotowski przygotował jeszcze (i zapewnił finansowanie) przebudowy dworca PKP na Stacji na Multicentrum(razem z p. Rosakiem) oraz kasę na zakup nowych autobusów . Kulik będzie „pracował” kolejne lata, szaleństwo inwestycyjne, nie ma co!

Wieść gminna

Co do tych autobusów, czy właśnie nie powinny się pojawić na drogach? Miały być spalinowe i elektryczne, ale ogłoszono, że będą na gaz ziemny. Do tej pory autobusów brak. Podobno „mały” szkopuł polega na tym, że trzeba wybudować do tego zakupu stację tankowania cng za grube pieniądze:) Bez dofinansowania. Myślę, że to ciekawy temat na dopytanie przez redakcję.

Karol

Jedni potrafią przygotować projekty, zdobyć kasę , inni nawet zrealizować gotowych zabudżetowanych spraw nie dokończą

bolszewików

ile placa za takie komentarze?
szukam pracy chetnie bexe pisal glupoty jakie tylko mi redaktor rozkaze

Karol

Musiałbyś mieć cokolwiek do powiedzenia czy napisania

gość

zaraz, zaraz… jaki sen zimowy? jeszcze ziemia nie skuta lodem, więc do roboty! Ale
jak, gdy pomysłów brak…

Tre

I nic w tym temacie się nie zmieni przez najbliższe trzy lata. Amen .

Ela

Kurcze jeden jedyny mały błąd KLER

kaszana

trudno tak pisać, że nic i nic
trzeba też pochwalić.
obecny prezydent ogrodnik
ususzył wszystkie bukszpany w mieście
czyli
zrobił miejsce na inną zieleń

Behemot

np Padlewskiego.

OLAF

Zrypana jak mało która. Ale jak się oszczędza na wszystkim to tak jest, a szczególnie na koparce z której się leje olej i paliwo z każdej strony i ma ją pprzedsiębiorca z okolic lub z samej Padlewskiego. I czemu mnie to nie dziwi?

Złośliwy

Trzeba było się nie czepiać pana K., wtedy inwestycji byłoby więcej, błyskawiczne rozstrzygnięcia przetargów, szybkie wykonanie robót i bezproblemowe odbiory.

Tom

Cięcia w oświacie zrobią dużo złego.

OLAF

Tylko kto za te Inwestycje pizwraca dofinansowania jak je OLAF PRZEŚWIETLI.