InQbator: finałowy spektakl w porcie. Zobaczcie zdjęcia z „Głębi”

Ten spektakl był zapowiadany jako wyjątkowe widowisko. W końcu InQbator Ostrołęka odkrył „nową scenę” w mieście: nasz port. „Głębia” Leszka Mądzika przyciągnęła tłumy ludzi.

Festiwal Teatralny InQbator Ostrołęka 2019 w pięknym stylu przeszedł do historii. Zakończył się „Głębią” Leszka Mądzika. W spektaklu wystąpili aktorzy Warszawskiego Centrum Pantomimy.

Po raz pierwszy takie widowisko miało miejsce w porcie, a scenariusz tego spektaklu został napisany specjalnie dla InQbatora w Ostrołęce. To wymusiło też pewne środki bezpieczeństwa – czuwali nad nim ratownicy wodni.

Spektakl był połączeniem muzyki ze światłem. Była dramaturgia i napięcie. Przedstawienie odbyło się w sobotę 7 września. Oglądały je tłumy.

A Wam jak się podobała „Głębia”?

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Barbara

Eksperymentalny teatr Leszka Mądzika w naszym porcie sprawdził się świetnie. Na początku była muzyka – jak w Silmarillionie. Tu – skrzypcowa – zabrzmiała wspaniale. Później zobaczyliśmy mozolne wykluwanie się różnych form życia, aż po pojawienie się siedmiorga ludzi. Dalej godne Syzyfa wysiłki z oswajaniem przestrzeni, następnie walka ze zniewoleniem w symbolicznych klatkach-kapsułach, niewyobrażalny trud opanowania oporu nie tylko materii. I powrót skrzypiec – klamra- w czerwonej scenerii, który to kolor może oznaczać miłość. Wszystko powielane przez wodę, jak w światach równoległych. Każdy zapewne odebrał to inaczej. Ja tak i już żałuję, że to były tylko trzy wspaniałe dni. Wielkie podziękowania… Czytaj więcej »

Louis

Faktycznie niezłe widowisko, dobrze że poseł pomógł ogarnąć port, bo inaczej byłyby haszcze

Gość.

Rzeczywiście „rewelacja”…
Pół godziny oglądania zmagań w papierowych torbach.
Muzyka za to naprawdę niezła.