InQbator 2020. Festiwal teatralny już za nami. Tak było drugiego dnia – fotorelacja

Festiwal Teatralny InQbator to wielkie święto teatralne w Ostrołęce, na które składają się spektakle sceniczne i plenerowe, warsztaty, działania performatywne, a także spotkania z wybitnymi twórcami teatru.  Tak przynajmniej było do tej pory, pandemia wymusiła jednak inny, dużo skromniejszy scenariusz. Ale i tak było na co popatrzeć.

Drugiego dnia święta teatru (12 września) na ostrołęckich parkinach (przy OCK i przy ul. Prądzyńskiego) prezentowały się: Teatr AKT w spektaklu „Fantomy” oraz Teatr KTO z widowiskiem „Zapach czasu”.

„Fantomy” to spektakl wystawiony od 2019 roku, inspirowany tekstem „Solaris” Stanisława Lema. Temat podróży kosmicznych, spotkań i prób nawiązania kontaktu z Obcymi połączony jest tu z rozważaniami nad kondycją człowieka, jego lękami oraz problemami w relacjach z drugim człowiekiem. Z kolei spektakl „Zapach czasu”, który po ponad dwudziestu latach powrócił do repertuaru Teatru KTO, to zrealizowana z wielkim rozmachem opowieść inspirowana dziełami Zegadłowicza, Marqueza i Klausa, ale przede wszystkim przywołująca dziecięce przeżycia jego twórcy i reżysera, Jerzego Zonia.

W Ostrołęce publiczność dopisała, pogoda też. Został jedynie mały niedosyt, że w tym roku tego teatru było tak mało. No ale może za rok…