„Inicjatywa ta nie ma nic wspólnego z Kościołem katolickim”. Łomżyńska Kuria przestrzega

W związku z organizowanymi w Zambrowie „Warsztatami uzdrowienia” wydała oświadczenie. Przestrzega przed udziałem w tego typu warsztatach, gdyż nie mają one nic wspólnego z organizowanymi w Kościele katolickim modlitwami upraszającymi u Boga dar uzdrowienia i nie mają jakiejkolwiek aprobaty ze strony Kościoła katolickiego.

Warsztaty uzdrowienia w Kościele Jezusa Chrystusa w Zambrowie zostały zapowiedziane na 1 sierpnia. W zapowiedzi czytamy: „Dary duchowe i działanie Ducha Świętego w teorii i praktyce. Dowiedz się, jak dziś wygląda Biblijna służba uzdrowienia i kto może być uzdrowiony. Te i wiele innych tematów,opierając się o prawdy z Biblii, poruszy Leszek Korzeniecki – charyzmatyk z wieloletnim doświadczeniem i licznymi świadectwami skutecznej modlitwy o uzdrowienie. Koszt warsztatów: 50 zł/osobę (obiad w cenie). UWAGA: ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność wniesienia opłaty.”

A oto oświadczenie podpisane przez ks. Jacka Czaplickiego, Wikariusza Biskupiego ds. Duszpasterstwa Ogólnego:

„W związku z informacją o organizowanych przez Kościół Jezusa Chrystusa w Zambrowie „Warsztatach uzdrowienia” prowadzonych przez p. Leszka Korzenieckiego w najbliższą sobotę 1 sierpnia 2020 r. Łomżyńska Kuria Diecezjalna informuje, że inicjatywa ta nie ma nic wspólnego z Kościołem katolickim i organizowanymi przez nasz Kościół modlitwami upraszającymi u Boga dar uzdrowienia. Mając na uwadze dobro duchowe wiernych i odpowiadając na liczne zapytania o powyższą inicjatywę nie polecamy katolikom uczestnictwa w tego typu inicjatywach. Nie mają one jakiejkolwiek aprobaty Kościoła katolickiego. Często tego typu inicjatywy służą wyprowadzaniu wiernych z Kościoła katolickiego.”