Inauguracja projektu grupy „Razem dla Nowej Wsi Wschodniej”

Tomasz Chrzanowski to lokalny lider, aktywny sołtys i inicjator wielu przedsięwzięć. M.in. jego zasługą jest akcja realizowana właśnie w Nowej Wsi Wschodniej przez nieformalną grupę „Razem dla Nowej Wsi Wschodniej”.

Grupa nieformalna. składająca się z trójki mieszkańców wsi, przeszła dwa etapy eliminacji, przekonał komisję konkursową i pozyskała na pomysł pn. „Podziel się książką w Nowej Wsi Wschodniej” – 4 600 zł. Pieniądze to grant z puli FIO Mazowsze Lokalnie.

Projekt został zainaugurowany 9 lipca w wiejskiej świetlicy. Tego dnia odbył się konkurs plastyczny nt. ulubionego książkowego bohatera, a Grupa Ratownicza „Nadzieja” przeprowadziła szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

Po teoretycznej i praktycznej dawce wiadomości z ratownictwa nastąpiło wręczenie dyplomów oraz nagród rzeczowych dla wszystkich uczestników konkursu plastycznego.

Konkurs plastyczny był pierwszym z kilku elementów realizowanych w ramach projektu. Przez najbliższy miesiąc, mieszkańcy będą rzeźbić biblioteczkę, która zostanie ustawiona przed świetlicą w Nowej Wsi Wschodniej. Będzie to ogólnodostępna biblioteczka służąca do bezpłatnej wymiany książek zalegających w domach.

Zakończenie projektu, z uroczystym otwarciem biblioteczki, planowane jest na 10 sierpnia tego roku.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ania

Fajnie, że ktoś inicjuje, inny wykonuje a dzieje się coś dobrego i pożytecznego dla każdego. Super Tomasz!

ure

Czy Ty nie widzisz że ten człowiek robi wszsytko dla promcji??

Jego chęć bycia radnym jest równie wysoka jak obecnego na urzedzie wojta. To ich łaczy

obaj maja wszystkich w d,,, zrobia wszystko by sie do korytka dorwać

Ania

Promocja to ważna sprawa, ale hejt to słabość osób, którzy nie mają odwagi działać…przykra sprawa