Ile pieniędzy z Tarczy Finansowej trafiło do przedsiębiorców z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego?

Aby pomóc przedsiębiorcom w walce ze skutkami pandemii koronawirusa, powstała Tarcza Finansowa PFR. Sprawdźcie, jak wysoką subwencją wsparto firmy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

Polski Fundusz Rozwoju – polska spółka akcyjna należąca do Skarbu Państwa – w ramach stworzonej przez rząd Tarczy Antykryzysowej uruchomił nowy program pomocowy skierowany do przedsiębiorstw, które ucierpiały przez pandemię koronawirusa. Mowa o Tarczy Finansowej PFR dla Firm i Pracowników. 

To program o wartości blisko 100 mld zł skierowany do mikrofirm (zatrudniających co najmniej 1 pracownika) oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Skorzystać ma z niego około 670 tys. polskich przedsiębiorców.

Do mikrofirm trafi 25 mld zł, do małych i średnich firm 50 mld zł, a do dużych przedsiębiorstw 25 mld zł. Podmioty, które skorzystają z programu otrzymają łącznie środki bezzwrotne o wartości 60 mld zł. Więcej informacji TUTAJ.

Liczba firm, które skorzystały z programu: 246 768
Liczba pracowników zatrudnionych w tych firmach: 2 378 431
Wypłacono: 46 481 307 997 zł

A jakiej wysokości subwencję przyznano firmom z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego? Szczegóły znajdziecie na załączonej poniżej mapce, na której przedstawiono dane do 8 czerwca. Kwoty robią wrażenie.

Fot. Pixabay

4 1 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
lukas

platfusom i komuchom zatkało kakało i nic nie komentują bo to strzał w pysk prosto te dane o ogromnym wsparciu naszego miasta i powiatu. PiS tak trzymać !