Ile miasto wydało na odszkodowania i odprawy dla pracowników? Jest odpowiedź prezydenta. Duże kwoty

Radna Ewa Żebrowska-Rosak postanowiła spytać prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, jakiej wysokości zostały wypłacone odszkodowania i odprawy zwolnionym pracownikom ratusza i jednostek podległych. Prezydent odpowiedział na jej pytania.

Radnej Ewie Żebrowskiej-Rosak zależało na informacji o wysokości odszkodowań z tytułu procesów toczących się przed Sądem Pracy oraz wysokości odpraw wypłaconych zwolnionym pracownikom Urzędu Miasta w Ostrołęce i jednostek podległych miastu.

Prosiła o uwzględnienie okresu od 22 listopada do chwili obecnej. Nie bez powodu – od momentu zaprzysiężenia nowego prezydenta Ostrołęki nastąpiła rewolucja kadrowa w mieście i jednostkach mu podległych. Niektórzy zwolnieni o swoje prawa postanowili walczyć w sądzie.

Teraz otrzymała pełną odpowiedź.

Odszkodowania, które miasto wypłaciło swoim pracownikom, to łączna kwota ok. 175 tys. zł. Największe odszkodowania otrzymał pracownik Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego (50 tys. zł) oraz pracownik Ostrołęckiego Centrum Kultury (31 648,8 zł).

Jeśli natomiast chodzi o odprawy – wypłacane z różnych powodów – to miasto wydało na nie jeszcze większą sumę, bo ponad 1 mln zł. Są tam ujęte odprawy emerytalne i rentowe oraz odprawy z tytułu rozwiązania stosunku pracy. W tej sumie mieszczą się też odprawy wypłacone pracownikom szkół i przedszkoli, z którymi rozwiązano umowę o pracę.

Pełną odpowiedź prezydenta w sprawie odpraw i odszkodowań wypłaconych byłym pracownikom Urzędu Miasta Ostrołęki i jednostek podległych znajdziecie tutaj:

Fot. Pixabay

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gość

Duże kwoty są w elektrowni. W UM i spółkach to są grosze.

tępiciel lemingów

To nie artykuł o elektrowni, więc nie zmieniaj tematu. 

Teraz ratusz to taka mała Energa. 

Premie i nagrody podobne jak za poprzedników, ale doszły odszkodowania.

Dobra zmiana.

Henry

Przydałyby się duże kwoty na twoje leczenie, najlepiej w Korei, oczywiście tej ludowej

Mniejszosc

Płacimy dużo za lekkomyślną politykę kadrową w Urzędzie. Pewnie jeszcze dużo i długo będziemy płacić. Mam nadzieję, że Pan Prezydent w przyszłości też dużo zapłacić ale z własnej kieszeni

Krak

I jak wyborcy Kulika, tego chcieliście ?

John

Strata takiej kasy to główne osiągnięcie Kulika. A mija drugi roczek !!!☹️

tępiciel lemingów

Podobną kwotę wydał na audyt i się do niego nie zastosował. Premie i nagrody jakie były takie i prawie są.

Rafa

Oczywiście gówniany redaktorzyna z mo to wszystko wyjaśni i buracko „przekuje” w sukces

Stan

A znany komentator p. J. Broj…walnie pochwałę prezydenta i takie uzasadnienie jego durnych decyzji, że po prostu przekona – głównie siebie