Ile miasto kosztowały odszkodowania i odprawy dla zwolnionych pracowników?

Radna Ewa Żebrowska-Rosak (PiS) wystosowała kolejną interpelację do prezydenta miasta. Pyta w niej o odszkodowania i odprawy dla byłych pracowników Urzędu Miasta Ostrołęki.

Po zmianie władzy w Ostrołęce nastąpiła rewolucja kadrowa w Urzędzie Miasta Ostrołęki i w jednostkach podległych miastu. Niektórzy zostali zwolnieni z pracy, inni zdecydowali się sami odejść. O tych pierwszych pyta prezydenta Ostrołęki radna Ewa Żebrowska-Rosak. Napisała do niego interpelację:

„Proszę o udzielenie informacji w jakiej wysokości zostały wypłacone odszkodowania z tytułu procesów toczących się przed Sądem Pracy oraz odpraw, zwolnionym pracownikom Urzędu Miasta w Ostrołęce i z jednostek podległych miastu, w okresie od 22 listopada 2018 do chwili obecnej.”

Radna prosi również o podanie liczby pracowników, którzy otrzymali odszkodowania i odprawy. Jednym z nich jest były dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury Bogdan Piątkowski – w maju zapadł w jego sprawie prawomocny wyrok, korzystny dla Piątkowskiego. Sąd uznał, że jego zwolnienie odbyło się z naruszeniem przepisów prawa i nakazał wypłatę mu odszkodowania. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Czy radna otrzyma konkretną odpowiedź od prezydenta Łukasza Kulika? Zobaczymy.

Dodajmy, że radna Ewa Żebrowska-Rosak czeka również na odpowiedź prezydenta w sprawie obowiązków jego zastępcy Macieja Kleczkowskiego: Radna nie daje za wygraną. Dopytuje o wiceprezydenta Kleczkowskiego.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Rafa

To grube pieniądze, które poszły z naszych podatków

do Rafa

Skąd wiesz że grube skoro nie ma jeszcze odpowiedzi ? A tu na wspominki: „Komedii z radną Żebrowską-Rosak, za którą płacą mieszkańcy, ciąg dalszy… , …Ile to kosztuje mieszkańców? Miasto, w związku z tym, że prawnicy z ratusza mieli inne zdanie niż Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski , przed Wojewódzkim i Naczelnym Sądem Administracyjnym, reprezentował prof. Michał Kulesza, twórca reformy samorządowej i jeden z najlepszych znawców prawa samorządowego, ale w związku z tym drogi. Koszty poniesione przez miasto to 16.836 zł (w przypadku WSA to 10.370 zł oraz NSA – 6.466 zł). Oprócz tego radna co miesiąc pobiera dietę w wysokości… Czytaj więcej »

Rafa

Akurat prof. Kulesza miał inne zdanie niż wojewoda, a radna miała prawo do obrony bo ją politycznie zaatakowano. Nie chcę z tobą polemizować , bo się nawzajem nie przekonamy. Proponuję porównać kasę wydaną przez Kulika z tym co wydano na obronę Radnej. Niech rozstrzygnie matematyka

miskiewicz

gube pieniądzie to płacisz i bedizesz płącił na wypłaty dla zarządu nieistniejącej ełektrowni CCC

Gość

Działacz PiS z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów rozbił służbowe auto żony, która pracuje w elektrowni…”

Energetyk

Jaki on działacz PiS

Aaaaaaaa

Działacz pełną gębą.
Działa i rozpier…la wszystko co nie polskie…

Tre

I co ty na to baleronie?

Mniejszosc

Bardzo dobrze Pani Ewo, szacunek za to pytanie. Każdy mieszkaniec powinien wiedzieć jak wydaje się jego podatki i na co.

Ups

Dokładnie…… Pani ewa chętnie opowie Ci gdzie dysponowała.. Pieniądze podatników. Ups…. Z wydawaniem lepiej niż z pamięcią na jaką imprezę i kiedy.

Mniejszosc

Odpowiedź na to pytanie to też i odpowiedź na poszanowanie godności pracownika jak się nie ma szacunku to się płaci. Niestety pieniędzmi podatników