I korki staną się wspomnieniem… Pomysł mieszkańców Starego Miasta

Rada osiedla Stare Miasto zaproponowała rozwiązanie problemu z korkami, które tworzą się codziennie na ulicach osiedla.

A problem rzeczywiście jest duży. Praktycznie o każdej porze dnia na Starym Mieście tworzą się mniejsze lub większe korki, w których stoją kierowcy jadący w stronę mostu im. Madalińskiego. Najgorzej rzecz jasna jest po godz. 16.00, szczególnie w piątki.

Rada osiedla Stare Miasto zaproponowała więc wykonanie łącznika między ulicą Króla Jana Kazimierza a Nadnarwiańską. W swoim piśmie do prezydenta jej przewodnicząca Anna Mynyk pisze, że takie rozwiązanie:

„Rozładuje tworzące się korki w rejonie ulic Berka Joselewicza, Orzeszkowej, placu Generała Bema. Niewątpliwie zapewni to również krótszy dojazd do Dzbenina.”

Czy uważacie, że budowa łącznika rzeczywiście rozładuje korki na Starym Mieście? Zachęcamy do komentowania.

Pomysł znalazł się w piśmie dotyczącym propozycji Starego Miasta do budżetu Ostrołęki na 2020 rok. Oprócz budowy łącznika, który miałby być lekiem na korki, rada wnioskuje m.in. o remonty ulic Rejtana, Przechodniej, Mickiewicza i Rybackiej, zakończenie budowy ul. Nadnarwiańskiej i przyległych uliczek, a rozpoczęcie – ul. Niedziałkowskiej.

Chce też zabudowy terenu pomiędzy starym mostem a mostem im. Madalińskiego, wzdłuż ul. Spacerowej. Poniżej pełna treść jej pisma:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Tom

Oczywiście , Kulik im wszystko załatwi

Rak

Kotowski inwestował w Stare Miasto na ile się dało ( Gomulickiego, Skryta, Mała, Bednarska itp., poprawiona Szpitalna i Świętokrzyska, parkingi przy Zarządzaniu kryzysowym i za Farą), ale zawsze było mało żeby go docenić . Teraz Kulik zrobi wam co tylko chcecie , bu ha ha ha

Brzęczyszczykiewicz

Kolejny chory pomysł. Ruch kierować na „małą” osiedlową uliczkę? Proponuję wykorzystać most kolejowy jeśli za wąski na dwa pasy to ruch wahadłowy i to na pewno usprawni przeprawę. A tak nawiasem mówiąc to konieczny jest trzeci most, który połączył by rondo na goworowskiej z rondem na warszawskiej.

3
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x