Handlarze narkotyków z zarzutami. Grozi im nawet 10 lat za kratkami

Podczas kontroli drogowej samochodu osobowego, którym jechali 28-letni Łukasz K. i 27-letnia Karolina K., policja znalazła torebkę z suszem i 65 tys. zł. Zdarzenie to ostrołęcka policja odnotowała w 8 stycznia 2020 roku.

Historia rozegrała się w Ostrołęce. Podczas przeszukania auta policjanci znaleźli małą torebkę z suszem roślinnym i 65 tys. zł. Kolejnym krokiem policjantów było przeszukanie w miejscu zamieszkania osób zatrzymanych. Wynik przeszukania to: 1 kg marihuany i 630 gramów mefedronu. Znaleziono też inne przedmioty, m. in. noktowizory, czujniki ruchu i wagi elektroniczne.

W toku postępowania ustalono, że Łukasz K. udzielił osobie małoletniej substancji psychotropowej w postaci mefedronu oraz w okresie grudnia 2019 roku i stycznia 2020 roku sprzedał innym osobom marihuanę w łącznej ilości 75 gramów oraz mefedron w ilości 80 gramów, za co otrzymał nie mniej niż 7.750 zł.

Łukaszowi K. i Karolinie K. przedstawiono zarzuty posiadania środka odurzającego w postaci marihuany w znacznej ilości oraz mefedronu w znacznej ilości. Nadto Łukaszowi K. zarzucono udzielanie mefedronu osobie małoletniej oraz udzielanie narkotyków innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowych i uczynienie sobie ze sprzedaży stałego źródła dochodu.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce, Sąd zastosował wobec podejrzanego Łukasza K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Dokonano zabezpieczenia również mienia Łukasza K. w kwocie 65 tys. zł. Wobec Karoliny K. zastosowane zostały wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 10 tys. zł oraz dozór policji.

Za zarzucane im czyny grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

0 0 vote
Article Rating
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Heban
4 miesięcy temu

Pies ich …., handlarze śmiercią

Ben
4 miesięcy temu

Oby im w kiciu koledzy pomogli w refleksji nad własnym postępowaniem

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x