Grzegorz Milewski: umieśćmy tu wypożyczalnię rowerów miejskich

W Ostrołęce można w ustalonych punktach wypożyczyć rower miejski. Taka wypożyczalnia przydałaby się też i na osiedlu Sienkiewicza – zwraca uwagę radny Grzegorz Milewski (klub PiS).

W tej sprawie Grzegorz Milewski napisał interpelację. Wypożyczalnia, o którą prosi w imieniu mieszkańców osiedla Sienkiewicza, spinałaby się z innym projektem w całość:

„Prośba ta wynika m.in. z faktu, że na osiedlu w 2020 roku w ramach budżetu obywatelskiego powinny zostać zrealizowane inwestycje związane z wymianą chodnika i budową ścieżek rowerowych tj. ul. Sienkiewicza i Poznańska (rozstrzygnięte przetargi i wyłonienie wykonawcy).”

Radny wskazał też i lokalizację punktu: okolice przystanku MZK przy ul. Sienkiewicza – przy WKU.

Interpelacja wpłynęła do Urzędu Miasta Ostrołęki 28 września i… już doczekała się odpowiedzi. Kilka dni później bowiem prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik odpisał, że propozycja Grzegorza Milewskiego zostanie uwzględniona przy planowaniu rozbudowy Ostro.Bike:

„W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć ilość dostępnych punktów, gdzie można skorzystać z roweru miejskiego o plażę miejską. W kolejnych latach planujemy ustawienie kolejnych w miejscach, z których korzysta większa liczba mieszkańców. Osiedle Sienkiewicza z pewnością do takich należy.”

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Nazwa*

Brawo Grzesiu! Jest skuteczne działanie!

Piotr

Pan Prezydent Kotowski przygotował i zabezpieczył finansowo rozbudowę ścieżek rowerowych i projekt rowerów miejskich. Warto o tym pamiętać i nie przypisywać Kulikowi projektów poprzednika. A dla p. Milewskiego – brawa za inicjatywę!

Yeti

Wałcz Grzegorz, nawet w trudnych warunkach warto ludziom pomagać

Kama

Dobra inicjatywa

Wera

Panie Grzegorzu,Pomagał Pan p. Kotowskiemu w pozyskaniu środków unijnych na ścieżki rowerowe, rowery miejskie, ekologiczne autobusy( czemu Kulik jeszcze ich nie kupił???, przecież Kotowski zostawił pełne zabezpieczenie finansowe!!!)- pomaga Pan i teraz, tak trzeba!