Grzegorz Mierzejewski ze Starostwa w Ostrołęce pomógł złapać sprawcę kolizji!

Na medal spisał się pracownik Starostwa Powiatowego w Ostrołęce Grzegorz Mierzejewski. Gdy zauważył kolizję w centrum Ostrołęki i oddalającego się z miejsca zdarzenia jego sprawcę, natychmiast ruszył za nim i zadzwonił na policję. Kierowcę udało się ustalić.

Zdarzenie miało miejsce w piątek 17 lipca. Grzegorz Mierzejewski wracał z pracy. Był świadkiem wypadku, do którego doszło w centrum Ostrołęki.

– Zauważył, jak jadące przed nim osobowe volvo po szybkim ruszeniu ze świateł na skrzyżowaniu ul. Kilińskiego i Kopernika na ul. Goworowskiej uderzyło w jadącego przed nim citroena – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Po uderzeniu kierowca volva, nie zatrzymując się, zaczął uciekać. Jego styl jazdy wskazywał, że może on znajdować się pod działaniem alkoholu. Po przejechaniu kilkuset metrów porzucił swój pojazd.

Grzegorz Mierzejewski pojechał za nim. W międzyczasie skontaktował się z policją, aby prosić o pomoc. Powiedział, gdzie porzucone auto się znajduje.

– Następnego dnia, kwadrans przed godziną 7 rano, ustalono dane kierowcy volvo – dodaje Tomasz Żerański. – Okazał się nim 45-letni mieszkaniec Ostrołęki. Mężczyzna miał w swoim organizmie prawie promil alkoholu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy i niebawem odpowie on za swoje zachowanie przed sądem.

Komendant Policji w Ostrołęce Krzysztof Szymański dziękuje panu Grzegorzowi za obywatelską postawę. Dodajmy, że Grzegorz Mierzejewski jest także wieloletnim instruktorem nauki jazdy.

Fot. Google Street View