Groził, że otruje 200 krów jak nie dostanie 100 tys. zł. Jest już w areszcie

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko Krystianowi S., podejrzanemu o to, „że od 17 do 21 lipca 2020r. w B. S. gmina Wąsewo, działając w krótkich odstępach czasu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grożąc gwałtownym zamachem na mienie w postaci zatrucia pokarmu podawanemu zwierzętom, a w konsekwencji otrucia około 200 sztuk bydła, usiłował doprowadzić pokrzywdzonych Jacka K. i Janusza K. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 100.000 zł”.

W nocy 17 lipca tego roku, na bramie wjazdowej posesji należącej do Jacka K., pozostawił torbę z napisem „Jacek Sławek”, w środku której znajdowały się ręcznie napisane kartki z żądaniem 50 tys. zł. Następnie, 21 lipca, na polnej drodze prowadzącej do posesji Jacka K. pozostawił wbity w ziemię kij, na którym przywiązał sznurkiem wydrukowaną kartkę z podwojonym żądaniem, czyli już 100 tys. zł.

Na tym etapie do akcji wkroczyła policja. Po wykonaniu z podejrzanym Krystianem S. czynności procesowych w Prokuraturze Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej, został skierowany wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację zawartą we wniosku Prokuratury i zastosował wobec Krystiana S. tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy. Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat