Groził matce bejsbolem, na dziewczynę wyciągnął nóż…Trzy przypadki przemocy domowej!

Tylko 28 maja policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców Ostrołęki, którzy byli agresywni we własnych domach, i grozili śmiercią członkom swoje rodziny. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

35-letni mieszkaniec Ostrołęki groził swojej matce pobiciem i był w stosunku do niej bardzo agresywny. Podczas awantury do stosowania wobec niej gróźb używał kija baseballowego.

44-latek wszczął awanturę w swoim domu podczas której groził pobiciem swojej żonie.

21-latek groził swojej partnerce pozbawieniem życia przy użyciu noża. Poza tym pobił ją i zniszczył wyposażenie mieszkania.

Niebawem agresorom przedstawione zostaną zarzuty, według wstępnych ustaleń będą one dotyczyć znęcania oraz gróźb karalnych.

Dalsze czynności pod nadzorem prokuratura prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

Nie bądźmy obojętni na tego rodzaju problem społeczny. Jeden telefon może przerwać dramat, który trwa w danej rodzinie od wielu lat.

Nie myślmy że zrobi za nas to ktoś inny i reagujmy za każdym razem kiedy mamy podejrzenie tego rodzaju przestępstwa.

Każda rodzina zagrożona przemocą domowa pozostaje od momentu ujawnienia tego faktu w zakresie zainteresowania dzielnicowego, który jest zobowiązany do regularnego odwiedzania rodziny i w razie potrzeby stałej współpracy z pozapolicyjnymi instytucjami pomocowymi.

Fot. pixabay.com