Grabowski: „Buduje się szpital tymczasowy w Ostrołęce. Daj Boże, żeby było jak najmniej pacjentów”

Na koniec sesji Rady Miasta oświadczenie złożył Jerzy Grabowski (klub PiS). Podziękował on wszystkim, którzy walczą na pierwszym froncie z pandemią koronawirusa.

– Chcę złożyć oświadczenie na temat tego, co jest w tej chwili najważniejsze, tego, co zagraża naszym najbliższym – mówił Grabowski. – Chodzi o pandemię, która szaleje w nieograniczonych rozmiarach.

Codziennie dowiadujemy się, że z naszego grona odchodzą najbliżsi.

– Chciałbym złożyć podziw, szacunek, szczere podziękowania całej służbie zdrowia, wszystkim tym, którzy codziennie są narażeni i uczestniczą w obronie naszego zdrowia, ale również służbom mundurowym. Chciałbym złożyć też podziękowanie wolontariuszom, którzy ruszyli do seniorów. Seniorzy przez to szalejącą pandemię zostali zamknięci w czterech ścianach. Czasem ich jedyny kontakt z inną osobą to wizyta wolontariusza. Ci młodzi i starci ludzie dają im nadzieję, że jeszcze przyjdzie normalny czas. To podziękowania dla tych, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczą w walce z pandemią. Nie możemy tu zapominać o całej rzeszy ludzi pracujących w sklepach. Oni też nam pomagają w tym, żebyśmy mogli tę straszną pandemię przejść.

Buduje się szpital tymczasowy w Ostrołęce. Daj Boże, żeby było jak najmniej pacjentów.

– Tu wielkie podziękowania dla tych, którzy tej budowie poświęcają czas, którzy uczestniczą w tym wszystkim. To spółka Skarbu Państwa PKN Orlen na czele z prezesem Danielem Obajtkiem. Jest taki rozmiar tragedii ze względu na pandemię, że aż serce boli. Wszystkim walczącym z nią raz jeszcze chcę podziękować – mówił Jerzy Grabowski.

Radny Adam Kurpiewski (Koalicja Obywatelska) również mówił o pandemii. Zaapelował do prezydenta Ostrołęki o walkę z fake newsami dotyczącymi pandemii.

– Ona jest prawdziwa. Te zasady higieny i noszenia maseczek są ważne. Pamiętajmy też o wspieraniu przedsiębiorców, sklepy wszystkie, oprócz niektórych w galerii, są otwarte – mówił, dodając, że Urząd Marszałkowski prowadzi co roku zbiórkę dla potrzebujących, a w tym roku będzie ona dedykowana środowisku lekarskiemu i pacjentom.

O trudnej sytuacji w szpitalach i szacunku dla pracy służby zdrowia mówił także wiceprzewodniczący Rady Miasta Stanisław Szatanek (Ostrołęka dla Wszystkich). On akurat stwierdził, że pracownicy są niedoceniani przez rząd.

– Każdy z nas ma kogoś znajomego, kto chorował, a nawet kto umarł – mówił.

2.7 3 głosów
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ACϟDC

a ludzie ze znaczkiem gunter jurgen bedą obsługiwani ?

rzekuniak

A Ty czereśniaku – czereśniaczko wyznawco karitasu podpisałeś już, że z dobrodziejstw Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy brzydzisz się korzystać?
„Oświadczenie.
Ja niżej podpisany Wyznawca Pislandii oświadczam, że nie wyrażam zgody na używanie urządzeń z serduszkiem do ratowania mojego zdrowia nawet gdy będzie zagrożone moje życie!”
Podpisano czereśniak.

SUWERENNOŚĆ

Popieram ludzie z piorunem powinni mieć zakaz wstępu na teren placówki która będzie leczyć prawdziwych polaków. Polskojęzyczni niemcy niech wracają na landy do Bonn

karlak

a ludzie z pisuaru zakaz korzystania z pomocy urządzeń WOŚP!!!

Silny Kraj, katolicki kraj

towarzysz karlak nie ma żadnych argumentów, pewnie musiał korzystać z translatora niemiecko-polskiego ??? komuszku nie mam racji ?, Wracaj do niemiec do swojego Donalda

My w naszym suwerennym kraju nie będziemy tolerować nazistowskich symboli na pseudo protestach niemieckich lewicowych bojówek które próbują zniszczyć kraj i szkodzą Polsce

To sa Niemcy i niech się lecza w niemieckich szpitalach

pkp

Panie Grabowski niedawno odszedł człowiek z PKP Pan Wojtek