Gmina Olszewo-Borki stawia na e-usługi. „Rok 2020 rozpoczyna się dla gminy z przytupem”

823 tys. zł na informatyzację Urzędu Gminy Olszewo-Borki. Lwią część środków udało się pozyskać z projektu dofinansowanego przez Unię Europejską, a realizowanego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

Umowę w sprawie dofinansowania podpisały w piątek 10 stycznia cztery panie: członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Orzełowska oraz wójt gminy Olszewo-Borki Aneta Larent i skarbnik gminy Monika Grabowska.

Dzięki projektowi mieszkańcy gminy Olszewo-Borki będą mogli niektóre sprawy urzędowe załatwić przez Internet. Doposażony w sprzęt zostanie też urząd. To z grubsza, bo zadań w projekcie jest więcej – całość kosztować będzie ok. 823 tys. zł, z czego dofinansowanie unijne to prawie 653 tys. zł.

– Jako nowa wójt postanowiłam wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy Olszewo-Borki i podjęłam decyzję o przystąpieniu do konkursu – mówiła wójt gminy Aneta Larent. – Wdrożenie tego projektu znacznie usprawni zarówno pracę urzędu, bo będzie elektroniczny obieg dokumentów, jak i komunikację pomiędzy urzędem gminy a mieszkańcami, przedsiębiorcami.

Myślę, że ten wskaźnik e-potencjału na terenie gminy Olszewo-Borki sięgnie zenitu.

Janina Orzełowska dodała, że to kolejna umowa podpisywana z Gminą Olszewo-Borki.

– Ten wniosek i ta inicjatywa są bardzo ważne przede wszystkim dla mieszkańców – pozwalają na to, że pewne sprawy urzędowe będzie można załatwiać bezpośrednio w domu, bez konieczności przychodzenia do urzędu. Urzędnikom też to powinno ułatwić pracę – mówiła Janina Orzełowska.

Rok 2020 rozpoczyna się dla gminy Olszewo-Borki z przytupem – mówiła z kolei Elżbieta Lanc. – Przy tych projektach związanych z informatyzacją dofinansowanie 650 tys. zł jest kwotą znaczącą.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Urzędnik

Sekretarz robi dobrą robotę, w Ostrołęce też sporo usprawnił w pracy administracji.

też urzędnik

Kotek skończ już bazgrać te peany pochwalne bo to się robi śmieszne.

Jak Kowalski z Ostrołęki

A w Ostrołęce NIC
A sorki KASZANA jest

Mieszkaniec

Już tak nie słodźcie władzom gminy, wnioski złożone w formie papierowej giną, dobrze ze to była błaha sprawa.
Sprawa którą można była załatwić w dosłownie 10 minut,trwa od października 2019r hahahah . Totalna porażka.

Tomek

Po to będzie elektroniczny obieg dokumentów żeby nic nie ginęło. Swoją drogą początek roku i od razu +650 tys. dla gminy. Moża? Można.

ooo

Te nowe władze to porażka
Miał być szacunek a co mamy??

Wiecej nie damy sie nabrać. Taka porażka

Super

Super cały czas coś w tej gminie się dzieje wkonicu nastały czasy pozyskiwania środków a nie branie kredytów.