Gmina Goworowo. 76-latek postawił na nogi kilka jednostek policji

76-latek wyszedł z domu, nie mówiąc nikomu dokąd idzie. Z okoliczności towarzyszących zaginięciu wynikało, że może on potrzebować natychmiastowej pomocy. Policjanci odnaleźli seniora kilka kilometrów od jego domu i przekazali pod opiekę zaniepokojonym członkom rodziny. Całe zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Goworowo.

11 lipca, około godziny 15:30, dyżurny ostrołęckiej policji został zawiadomiony o zaginięciu starszego mężczyzny na terenie naszego powiatu. Według osoby zgłaszającej mężczyzna w wieku około 76-lat wyszedł z domu i do chwili obecnej do niego nie powrócił. Okoliczności zdarzenia i chorobą zaginionego wskazywały, że mógł potrzebować natychmiastowej pomocy.

Zaniepokojona rodzina, po prowadzeniu poszukiwań na własna rękę powiadomiła o zdarzeniu ostrołęckich mundurowych. Sytuacja była poważna, ponieważ stan psychiczny zaginionego oraz jego choroby powodowały, że mógł on nie wiedzieć, co się z nim dzieje i gdzie przebywa.

W działania natychmiast zaangażowano policjantów z Ostrołęki, Goworowa i Myszyńca, którzy przeczesywali rejony przyległe do miejsca zamieszkania oraz pobliskie lasy i sąsiednie miejscowości. Informacja wraz z rysopisem zaginionego została przekazana także do wszystkich patroli na terenie miasta i powiatu.

Około godziny 21:00 policjanci odnaleźli mężczyznę w miejscowości w oddalonej o kilka kilometrów od jego miejsca zamieszkania. Mundurowi udzieli mu pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali pod opiekę rodzinie.

Fot. KMP Ostrołęka