Gm. Łyse. Źródłem zakażenia członek rodziny z Wrocławia. Senior w szpitalu w Warszawie

Kilka dni temu ostrołęcki sanepid poinformował, że jednego dnia odnotowano aż pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki osób z COVID-19 zarejestrowano w Ostrołęce (jedna osoba) oraz na terenie powiatu ostrołęckiego (cztery osoby).

Wkrótce potem pojawił się pojawił się komunikat wójta gminy Łyse Grzegorza Fabiszewskiego. Przeczytaliśmy w nim: ” – Szanowni Państwo, informuję, że w gminie Łyse wykryto nowe potwierdzone badaniami przypadki zachorowań na COVID-19. Osoby są objęte izolacją. Rodzina pozostaje pod nadzorem odpowiednich służb, które monitorują stan zdrowia oraz dyscyplinę pozostania w domu. Rodzina objęta jest wsparciem Ośrodka Pomocy Społecznej w Łysych, w razie potrzeby będą jej  dostarczone leki oraz żywność. Proszę o zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego.”

PSSE w Ostrołęce poinformował nas, że nowe osoby z wynikiem dodatnim na obecność wirusa COVID-19 są członkami jednej rodziny z terenu powiatu Ostrołęka. Źródłem zakażenia jest członek rodziny, który przyjechał z terenu miasta Wrocław. Członkowie ci przechodzą chorobę bezobjawowo poza jedną osoba, w wieku około 90 lat, która przebywa w Szpitalu w Warszawie.

Przypomnijmy, że w gminie Łyse wykryto także pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w naszym regionie, było to w kwietniu tego roku.