Gm. Łyse. Dudy Puszczańskie z „otwartą strefą aktywności”. Tak wygląda (zdjęcia)

W listopadzie w Dudach Puszczańskich, gm. Łyse, dokonano odbioru otwartej strefy aktywności. Mieszkańcy wsi mogą korzystać z siłowni plenerowej, stołu do ping-ponga i do gry w szachy.

Na otwartą strefę aktywności w Dudach Puszczańskich złożyli się Ministerstwo Sportu i Turystyki (25 tys. zł) oraz gmina Łyse (w tym nieco ponad 20 tys. zł z funduszu sołeckiego). Łącznie kosztowała ona nieco ponad 51 tys. zł.

Otwarta strefa aktywności to 6 urządzeń do ćwiczeń oraz stoły: do gry w ping-ponga i szachy. Wykonano też chodnik z kostki brukowej, postawiono ławki, kosze na śmieci, tablicę informacyjną i zasadzono drzewka. Za roboty odpowiadała firma PROBUK Barbara Mściwujewska z Łomży.

Teraz, przy obecnej pogodzie, pewnie otwarta strefa aktywności nie będzie cieszyć się aż takim powodzeniem, ale z początkiem wiosny – już tak.

Dodajmy, że niedaleko tego miejsca gmina Łyse w tym roku wybudowała wiatę. Kosztowała 12 tys. zł.

Fot. Urząd Gminy Łyse

najnowszy najstarszy oceniany
Zły
Gość
Zły

Gminy naszego powiatu korzystają ze wsparcia rządu, niestety władze Ostrołęki to klęska bo przez pięć lat oby tylko skończyli projekty zdobyte jeszcze przez Prezydenta Kotowskiego.