Gm. Łyse. Dudy Puszczańskie z „otwartą strefą aktywności”. Tak wygląda (zdjęcia)

W listopadzie w Dudach Puszczańskich, gm. Łyse, dokonano odbioru otwartej strefy aktywności. Mieszkańcy wsi mogą korzystać z siłowni plenerowej, stołu do ping-ponga i do gry w szachy.

Na otwartą strefę aktywności w Dudach Puszczańskich złożyli się Ministerstwo Sportu i Turystyki (25 tys. zł) oraz gmina Łyse (w tym nieco ponad 20 tys. zł z funduszu sołeckiego). Łącznie kosztowała ona nieco ponad 51 tys. zł.

Otwarta strefa aktywności to 6 urządzeń do ćwiczeń oraz stoły: do gry w ping-ponga i szachy. Wykonano też chodnik z kostki brukowej, postawiono ławki, kosze na śmieci, tablicę informacyjną i zasadzono drzewka. Za roboty odpowiadała firma PROBUK Barbara Mściwujewska z Łomży.

Teraz, przy obecnej pogodzie, pewnie otwarta strefa aktywności nie będzie cieszyć się aż takim powodzeniem, ale z początkiem wiosny – już tak.

Dodajmy, że niedaleko tego miejsca gmina Łyse w tym roku wybudowała wiatę. Kosztowała 12 tys. zł.

Fot. Urząd Gminy Łyse

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Zły

Gminy naszego powiatu korzystają ze wsparcia rządu, niestety władze Ostrołęki to klęska bo przez pięć lat oby tylko skończyli projekty zdobyte jeszcze przez Prezydenta Kotowskiego.