Gm. Lelis. Kierowca uciekł, a pasażer ze szpitala trafił do celi

Kierowca – który ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na wszystkie kategorie prawa jazdy do 2021 roku, zbiegł z miejsca wypadku. Natomiast pasażer – po badaniu lekarskim, trafił do policyjnej celi. Nie był on w stanie utrzymać równowagi, ani nawet ,,dmuchnąć” w policyjny alkomat.

31 maja o godz. 16.45, do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęła informacja o wypadku w okolicach wsi Kurpiewskie.

Według wstępnych ustaleń kierujący motocyklem Romet 125 w kierunku m. Kurpiewskie na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i się przewrócił. Wraz z nim podróżował pasażer.

Prawdopodobny kierowca po zdarzeniu oddalił się z miejsca pozostawiając na miejscu rannego pasażera  28-letniego mieszkańca naszego powiatu, który został zabrany do szpitala.

Na szczęście badania lekarskie wykazały, że mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń. Pasażer nie był w stanie utrzymać równowagi i czuć było od niego alkohol, jednak nie był także w stanie ,,dmuchnąć” w policyjny alkomat. Po badaniach lekarskich został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Policjanci szybko ustalili tożsamość prawdopodobnego kierowcy, to 37 – letni mieszkaniec naszego powiatu, sprawdzenie jego osoby w policyjnym systemie informatycznym wykazało, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na wszystkie kategorie prawa jazdy obowiązujący do 2021 roku. Mężczyzna prawo jazdy stracił właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu. Jego zatrzymanie jest kwestią czasu.

Niebawem odpowie on popełnienie, m.in. dwóch przestępstw tj. jazdy w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu przed sądem.