GE Power stawia na Mostostal. Elektrownia C zgodnie z planem

Zarząd Mostostal Warszawa S.A. został powiadomiony przez GE Power z siedzibą w Warszawie o wstępnym wyborze oferty Mostostal Warszawa S.A. na realizację zadania podwykonawczego pn.: „Wykonanie robót budowlanych dla budowy Elektrowni Ostrołęka C o mocy ok. 1000 MW – Pakiet V30, V32 i V33”. Wartość złożonej przez Spółkę oferty wynosi 609 mln zł netto.

W informacji z 29 lipca czytamy: „Ostateczny wybór oferty Spółki oraz potwierdzenie finalnych warunków umowy wymaga dalszych uzgodnień z GE Power Sp. z o.o. oraz uzyskania zgody inwestora, tj. Elektrownia Ostrołęka Sp. z o.o. Spółka poinformuje o zawarciu umowy odrębnym raportem bieżącym” .

Robert Niewierski, członek zarządu Elektrowni Ostrołęka informuje: – Obecnie na placu budowy toczą się roboty związane głównie z infrastrukturą podziemną, generalny wykonawca zajmuje się pracami związanymi z przyłączeniem swojego miasteczka kontenerowego – dzięki czemu wkrótce pojawią się specjaliści nadzorujący inwestycję, jest lany baton pod pylony komunikacyjne kotłowni, klatek schodowych, wind towarowych i osobowych, prowadzone są prace fundamentowe dla urządzeń maszynowych oraz kominowych. Niemal wszystkie prace do tej pory prowadzone były poniżej gruntu, były m.in robione wykopy pod fundamenty, był na bieżąco odwadniany teren. W najbliższych miesiącach zostanie wylany cały chudy beton pod chłodnię kominową, a w najbliższym czasie zaczyna się prace związane z wykonaniem ścian pylonu, beton będzie lany przez dwa, trzy miesiące bez przerwy i nawet zza ogrodzenia zacznie być widać, że inwestycja rośnie.

Oddanie do użytku elektrowni Ostrołęka C planowane jest na lato 2023 roku. Z informacji generalnego wykonawcy wynika, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i są finansowane na bieżąco.

Harmonogram prac
0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Rafał

Inwestycja idzie do przodu, ruskie najemniki walą w portki