Gdy instruktor pozwoli paniom „dać sobie lanie”…

Jacek Glinka jest doświadczonym policjantem, funkcjonariuszem zespołu d/s wykroczeń i postępowań administracyjnych, ale również instruktorem samoobrony i technik interwencji. W środę, 1 lipca przekazywał swoją wiedzę paniom biorącym udział w kursie „Bądź Bezpieczna na Wsi” .

Spotkanie odbyło się w Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie. najpierw było ostrzeżenie dotyczące kontaktu ze śliną lub krwią napastnika. Zawsze wtedy istnieje ryzyko zakażenia się niebezpieczną chorobą.

Po rozgrzewce prowadzący zaprezentował metody i techniki obezwładniania przy użyciu ciosów w newralgiczne miejsca na ciele przeciwnika. Sposoby uwolnienia się z duszenia od tyłu, a także z chwytu za szyję lub odzież. W pierwszej jednak kolejności, jeśli jest szansa na ucieczkę, należy z niej skorzystać i głośno wołać o pomoc.

Na zakończenie instruktor pozwolił każdej uczestniczce „dać sobie lanie” przy użyciu wszystkich technik, które poznały podczas całego kursu. Paniom rola atakującej spodobała się i nie miały dość.