#GaszynChallenge. Tak pompowali ostrołęccy radni

W poniedziałkowy poranek (15 czerwca) wykonali na placu Bema 10 pompek i wpłacili pieniądze na leczenie Kubusia z Hajnówki (woj. podlaskie) chorego na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Ta bezlitosna choroba odbiera chłopcu władzę nad ciałem. Jego mięśnie słabną, nie może już nawet sam przełykać. Do walki z SMA rodzice potrzebują najdroższego leku świata!

– Nasz synek w ciągu swojego krótkiego życia tak dużo wycierpiał… Jest jednak innowacyjne leczenie, które może mu pomóc! Terapia genowa polega na jednorazowym podaniu leku, który wprowadza do organizmu gen, którego Kubuś nie ma (i przez brak którego mięśnie umierają). Lek uzupełnia w organizmie poziom brakującego białka w ciągu kilku dni! Niestety, jest to najdroższe leczenie na świecie – kosztuje ponad 10 milionów złotych! Lek ten jest niedostępny w Polsce, rok temu został dopuszczony w USA, niedawno również w Europie. U dzieci, które otrzymały terapię genową widać szybką i znaczną poprawę. Im szybciej będzie lek podany, tym efekty będą większe. Mamy coraz mniej czasu… – piszą zdesperowani rodzice na portalu prowadzącym zbiórkę siepomaga.pl

Radni nominowali do akcji pracowników Urzędu Miasta Ostrołęki, Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, Młodzieżową Radę Miasta Ostrołęki oraz Straż Miejską w Ostrołęce.

Zasady akcji #GaszynChallenge są proste! Jednostki czy też osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek, przysiadów lub brzuszków. Jeżeli osoby nominowane wykonają ćwiczenie wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie – wpłacają minimum 10 zł na skarbonkę Kubusia. Osoby nominowane mają 48 h na wykonanie zadania i nominowanie kolejnych osób.

Link do skarbonki Kubusia – siepomaga.pl/gaszynchallengekuba.

Tekst i fot. UM Ostrołęka

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Nazwa*

tylko 11 z 23…
reszta nie dostała zaproszenia?
a może po prostu reszta radnych w tym czasie była w pracy jak normalny człowiek… poniedziałek rano, zwykły dzień roboczy…