Gala Wolontariatu w Ostrołęce 2019: którzy wolontariusze nagrodzeni? (zdjęcia)

Jak co roku Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, docenił i podziękował współpracującym z nim wolontariuszom. Uroczystość odbyła się w czwartek 5 grudnia w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Jedni udzielają się w Radosnym Świetlicobusie, dostarczając atrakcji najmłodszym podczas wizyt na osiedlu lub miejskich imprezach, inni pomagają starszym w Dziennym Domu Pobytu Seniora, jeszcze inni zaszczepiają miłość do matematyki podczas darmowych lekcji bądź pomagają otworzyć się na świat osobom niepełnosprawnym. Mowa o ostrołęckich wolontariuszach, którzy 5 grudnia mieli swoje święto.

Z tej okazji postanowił ich wyróżnić MOPR w Ostrołęce. Gratulacje składali im wiceprezydent miasta Maciej Kleczkowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Stanisław Szatanek i dyrektorka MOPR Elżbieta Mierzejewska-Nicewicz:

– Dzisiaj chcemy chociaż symbolicznie uhonorować was statuetkami, podziękowaniami – mówiła pani dyrektor.

Ale tak naprawdę to, co robicie w tym momencie, jaką pomoc niesiecie osobom, które tego potrzebują, jest nieocenione. Te wszystkie działania to dobro, które kiedyś do was wróci.

Nagrodzeni wolontariusze chętnie zabierali głos, dziękując za wyróżnienie.

– Taka statuetka, choć daje radość, to jest pewnego rodzaju przekleństwem – mówił Paweł Budny (I miejsce, kategoria praca indywidualna), tłumacząc, że motywuje do jeszcze cięższej pracy, a człowiek nigdy z jej efektów nie będzie w pełni zadowolony.

To pewnego rodzaju posługa. Posługa, z której czasem możecie być niezadowoleni, o której czasem znajomi mówią: „A po co ty to robisz? Przecież nic z tego nie masz”. Wy macie największy skarb, jaki jest na świecie: serce człowieka.

Ostrołęka 2019 nagrodzeni wolontariusze:

Praca grupowo – akcyjna

 1. Anna Gabryś
 2. Dominika Prusaczyk

Praca indywidualna

 1. Paweł Budny
 2. Natalia Piersa oraz Dobrosława Mierzejewska

Praca w instytucji współpracującej

 1. Agata Iwanowicz
 2. Klaudia Parzych, Natalia Gwara, Aleksandra Bakuła

Osobowość wolontariatu

 • Dominika Prusaczyk

Spełniona nadzieja wolontariatu

 • Daniel Wołosz
 • Szymon Jakubiak

Wyróżnienia za współpracę z MOPR

 • Bursa Regionalna w Ostrołęce
 • Stowarzyszenie MONAR w Ostrołęce

Podziękowania: Anna Jurczak. Michał Sołodnya, Monika Kaczmarczyk, Bartłomiej Pater, Małgorzata Kocięcka, Natalia Iwanowicz, Karol Kaczyński, Bartosz Sęk, Karol Drężewski, Wanda Gabryś, Katarzyna Lenkiewicz, Maria Jagielska, Hanna Klimon, Zuzanna Stawnicza, Urszula Ramiszewska, Dominika Waniewska, Eryk Kosakowski, Natalia Lenkiewicz, Natalia Prusińska, Aleksandra Marcinowska, Kamil Piątkowski, Regina Jarka, Julia Horosz, Nina Zuzanna Szabłowska, Ewelina Malon, Urszula Jarka, Paulina Kamińska.

W przerwie pomiędzy wyróżnieniami oglądano pokaz tańca w wykonaniu Leny Olszewskiej i Aleksandra Rumińskiego z uczniowskiego klubu sportowego ATRIA pod opieką Katarzyny Orlickiej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Hihihihi

Pan od pożyczek i oświadczeń wstydu nie ma i dalej bryluje na salonach. Wstyd i hańba dla Ostrołęki.