Gabrysia Lendzioszek z brązem Mistrzostw Polski Kadetek w piłkę siatkową

W Olecku zakończyły się rozgrywane od 1 do 5 maja Mistrzostwa Polski Kadetek 2019 w piłkę siatkową. O miano najlepszej walczyło osiem zespołów. W drużynie LTS Legionovia Legionowo grała, pochodząca z Ostrołęki, Gabrysia Lendzioszek.

Zwyciężyła drużyna KS Pałac Bydgoszcz. Wicemistrzostwo wywalczył UKS Atena Warszawa, a trzecie miejsce zajęły siatkarki LTS Legionovia Legionowo.

Wychowanka Nike Ostrołęka Gabrysia Lendzioszek grała w LTS Legionovia Legionowo, a więc zdobyła brązowy medal.

Pierwszego dnia drużyna Gabrysi pokonała Energetyk Poznań 3:1, natomiast dzień później, w starciu z MKS Dąbrowa Górnicza, ponownie wygrały, i to bez straty seta 3:0, czym zapewniły sobie udział w półfinałowych rozgrywkach. W półfinałach drużyna LTS przegrała mecz z KS Pałac Bydgoszcz 0:3. W meczu o wejście do gry o złoto zmierzyły się z UKS Ateną Warszawa, ale – niestety, uległy 1:3 w setach.
W walce o brąz drużyna Gabrysi zagrała przeciwko Elita Volley Kraków. I wygrała 3:0, tym samym zostając trzecią drużyną w Polsce.