Fundusz sołecki w gminie Lelis zostaje. Projekt jego likwidacji zdjęty z porządku obrad

W piątek 28 lutego na sesji Rady Gminy Lelis miano zadecydować o rezygnacji (bądź pozostawieniu) funduszu sołeckiego w 2021 roku. Ostatecznie zdjęto ten punkt z porządku obrad.

– Na dzisiejszych komisjach, przy dość burzliwych obradach, państwo radni przegłosowali zdjęcie z dzisiejszego porządku obrad punktu 15. i punktu 18. – powiedziała na początku sesji Rady Gminy jej przewodnicząca Anna Dobkowska.

Punkt 15. mówił właśnie o rezygnacji z funduszu sołeckiego w 2021 roku. Projekt uchwały w tej sprawie budził spore emocje – niektórzy się z nim nie zgadzali, o czym pisaliśmy TUTAJ. Z kolei punkt 18. zakładał „uchwalenie trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej”.

Wójt gminy Lelis Stefan Prusik przychylił się do decyzji radnych, które zapadły na wspomnianych komisjach i o funduszu sołeckim, ale też i inicjatywie lokalnej, na sesji nie było.

Przypomnijmy, że w przypadku funduszu sołeckiego to mieszkańcy podejmują decyzję, na co go wydać, na zebraniach sołeckich. Nie jest wymagany ich udział przy realizacji danego pomysłu.

Nieco inaczej wygląda sytuacja z mniej popularną inicjatywą lokalną – ta polega na tym, że mieszkańcy zgłaszają pomysł na dane przedsięwzięcie i wspólnie z gminą go realizują.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Stenia

Yes, yes, yes!

kinetyk

Wojnę wygracie jak zmienicie wójta!!

Do dzieła
w mieszkancach tej gminy uwikłanej w PSLowskie korzenie i otumanienie zaczyna budzić sie duch patriotyzmu

Jak bardzo to cieszy ludzi troskliwych o wspólnote ale tez martwi tych co tylko o wlasne interesiki sie martwia lokalnych kacyków

Pingwin

Szkoda mi pana wójta. Widac ze soltysi mają jakis plan. Tylko jaki? Gmine przejąć? Chyba trochę z motyką na słońce..

Hab

Prusik ciągnie tą gminę w dół. Jest coraz gorzej

Kazik

To jak to w wiosce zamiast sołtys będzie wujt może i lepiej bedzie blizej bo do gminy to nawet dojechać nie ma jak kiedyś to chociaż autobusy były

xyz

I cały szkopuł tkwi w tych szczegółach.

Grażyna

Pięknie się dzieje;) Kocham Was Sołtysiaki!!!

Kordian

Kto z kim trzyma, kto z kim gada?
Tego mowic nie wypada.
Czy to zmyłka czy to szopka?
Tu nie stoi jeszcze kropka.

Biedny wójt, ktoś sprawe rozkołysa
Czy to może chodzić o sołtysa?

Pracują nad tym pewni ludzie –
Nie interesuj się łobuzie.
Drzewo poznasz po owocach –
Choć rośnie na twych oczach.