Fake newsy o koronawirusie. Nie dajcie się na to nabrać!

Internet zalewa mnóstwo informacji o koronawirusie. Spora ich część jest nieprawdziwych – Ministerstwo Zdrowia, rząd i Policja przestrzegają przez fake newsami, które wprowadzają w błąd, sieją niepotrzebnie panikę, a ich autorami mogą być oszuści.

W mediach społecznościowych pojawia się bardzo dużo wiadomości związanych z zagrożeniem epidemią koronawirusa. Część z nich dotyczy porad, jak można ustrzec się przed zakażeniem, część z nich mówi o działaniach rządu i policji.

Wiele z nich to fake newsy. Niektóre z nich przyczyniają się do powstania paniki, inne mogą być związane z działalnością oszustów, chcących wyłudzić od nas pieniądze.

Wiedzę o koronawirusie i działań rządu w walce z zagrożeniem należy czerpać z oficjalnych komunikatów ministerstwa, Kancelarii Premiera, a także ze stron rządowych.

Poniżej publikujemy niektóre fake newsy, które z prawdą nie mają nic wspólnego.

Koronawirus – fake newsy:

Fot. Pixabay

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
gość

Tam mają lepiej tylko informacja o mediach to nie są polskie tylko te polskojęzyczne gogle ‚https://www.youtube.com/watch?v=NtoBXHuRsTQ&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1namHh4DPm3PYA_Pukpny8lhbxpqEdmJ7jgQYeNi1zU1WMbzmep2AMiqo”

gość

gogle ‚https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-pandemia-koronawirusa-polski-naukowiec-rozpracowal-kluczowy-,nId,4382955?fbclid=IwAR3oyEfp95ePbkofCIEiIM6wewLcIDgZ2tXvkReGwKG32xtb4Wh2ehM-uGQ#utm_source=fb&utm_medium=fb_share&utm_campaign=fb_share&iwa_source=fb_share ”

gość

mozna sprawdzić jak wygląda sytuacja gogle ‚https://www.euractiv.pl/section/bezpieczenstwo-i-obrona/news/koronawirus-sytuacja-w-polsce-europie-i-na-swiecie/”