Expose premiera. Jako jeden z pierwszych mówił Arkadiusz Czartoryski. Zobaczcie wideo

Arkadiusz Czartoryski (PiS) jako jeden z pierwszych posłów zabrał głos po wygłoszeniu expose przez premiera Polski Mateusza Morawieckiego. Mówił o sprawach związanych z bezpieczeństwem wewnętrznym.

Trwa kolejny dzień pierwszego posiedzenia Sejmu. Wtorek 19 listopada był niezwykle ważny, ponieważ expose wygłosił premier Morawiecki. Po nim mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński, a zaraz potem – poseł z Ostrołęki Arkadiusz Czartoryski.

– W wielu, wielu dziedzinach, w których są przecież pozytywne rzeczy, jest to rząd kontynuacji i to dobrze – mówił Arkadiusz Czartoryski. – Takim obszarem jest też bezpieczeństwo, zwłaszcza bezpieczeństwo wewnętrzne.

Dobrze funkcjonująca demokracja powoduje, że bezpieczeństwo nie wyklucza całej sfery wolności obywatelskich. Mało tego: dopiero bezpieczeństwo gwarantuje, że wolności, którymi Polacy się szczycą nawet w odniesieniu tego, co się dzieje w Europie zachodniej, mogą być realizowane i respektowane.

Poseł z Ostrołęki podkreślił, że Polacy nie chcieli „państwa teoretycznego” (to cytat z afery taśmowej z udziałem ministra MSW z rządu PO-PSL Bartłomieja Sienkiewicza).

– Polacy mieli też głębokie przeświadczenie, że świat się zmienia: że w Europie Zachodniej wybuchają bomby. W takich okolicznościach powstał pierwszy rząd Beaty Szydło, a później Mateusza Morawieckiego – kontynuował Arkadiusz Czartoryski.

Przytoczył też ostatnie wyniki badań: 98% Polaków czuje się bezpiecznie w miejscu zamieszkania, 89% uważa Polskę za kraj bezpieczny, a 75% pozytywnie ocenia policję.

Te sondaże pokazują, że Polacy najlepiej oceniają obszar bezpieczeństwa od 1989 roku – mówił poseł.

A to też efekt – jak można było zrozumieć z wystąpienia posła – działań rządu. Arkadiusz Czartoryski podał przykłady: m.in. nowelizację ustaw, w tym tej antyterrorystycznej, program modernizacji służb, dzięki któremu przekazano im duże pieniądze, wsparcie dla OSP.

– Ten program (modernizacji służb – red.) w 2020 będzie kontynuowany. Do historii odeszły takie sytuacje, że służby państwa były silne, wręcz prowokujące wobec słabych, a zupełnie słabe wobec tych, którzy faktycznie zagrażali bezpieczeństwu państwa.

Arkadiusz Czartoryski podkreślił, że bezpiecznie za rządów PiS jest podczas imprez masowych: w trakcie Marszu Niepodległości, wydarzeń sportowych, Światowych Dni Młodzieży. Za rządów PO-PSL, jak opowiadał, tak nie było.

O czym mówił jeszcze Arkadiusz Czartoryski? Obejrzyjcie wideo:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Olo

Brawo dobre wystąpienie, oparte na faktach.

Gość

Tak trzymać Panie Pośle!

Interesant

Rząd kontynuacji, tak kontynuacji, bo Polacy chcą kontynuacji…….kontynuacja, kontynuuje…..

Bartek

Dobre konkretne wystąpienie

Mira

Pan Czartoryski się nie wypala, zawsze konkretne logiczne wypowiedzi, dobrze się Pana słucha

John

Bezpieczeństwo to jeden z priorytetów polskiego rządu. To, że o tej sprawie mówił nasz poseł świadczy jasno, że w partii rządzącej ma mocną uznaną pozycję

Max

Słuchałem całej wypowiedzi, temat ważny i wypowiedź Posła na wysokim poziomie, tak być powinno

Emil

Banialuki i ciagłe odwoływanie się do poprzedników. Pan Arkadiusz kolejny raz kompromituje nasz region.

Fryt5

Merytoryczne elokwentne konkretne wystąpienia bardzo dobre z takiego posła ostroleczanie mogą być dumni brawo.

9
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x