Energa wydała oświadczenie w sprawie zamiarów PKN Orlen

Zarząd Energi analizuje warunki wezwania PKN Orlen dotyczącego sprzedaży akcji i wynikające z tego konsekwencje ekonomiczno-finansowe dla całej Grupy – tak wynika z opublikowanego oświadczenia w tej sprawie.

PKN Orlen zamierza przejąć Grupę Energę. Wezwał do sprzedaży 100% jej akcji. Oświadczenie w sprawie tego posunięcia wydała Energa:

„Wezwanie PKN Orlen do kupna akcji Energi SA miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Spółka ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich wyemitowanych akcji Energi SA.

Obecnie Zarząd Energi SA analizuje warunki wezwania oraz konsekwencje ekonomiczno-finansowe dla Grupy Energa i zgodnie z przepisami prawa przekaże swoje stanowisko dotyczące ogłoszonego wezwania najpóźniej 2 dni robocze przed dniem rozpoczęcia przyjmowania zapisów, który przypada 31 stycznia 2020 roku. Czekamy na kolejne etapy tego procesu.” 

Przejęcie Energi przez PKN Orlen może być korzystne w kontekście budowy elektrowni w Ostrołęce. Orlen mógłby dopiąć jej finansowanie. Jednocześnie pojawiły się sygnały mówiące o tym, że koncern wolałby inwestować w elektrownię gazową, a nie węglową.

Fot. Grupa Energa