Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz trzeci w Ostrołęce

Za miesiąc, 12 kwietnia, odbędzie się kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Ostrołęce. Uczestnicy będą mieli okazję przeżyć „rekolekcje w drodze” przemierzając ponad 40-kilometrową trasę.

Miejscem startu zmagań uczestników z własnymi słabościami i charakterem będzie Kadzidło. Tam o godzinie 19:00 odbędzie się msza św. rozpoczynająca wędrówkę.

Ekstremalna Droga Krzyżowa: to nie pielgrzymka

EDK jest ogólnopolską akcją stworzoną przez ks. Jacka Stryczka. Dziś EDK odbywa się w kilkuset miastach, a na trasy ruszają dziesiątki tysięcy ekstremalnych pątników. 

Założenia EDK to przejście długiej trasy w samotności. Organizatorzy wytyczają trasę, ustalają miejsca stacji i teksty rozważań. Droga krzyżowa nie ma charakteru pielgrzymki. Każdy biorący udział przemierza trasę w ciszy sam decydując decyzje o tempie, postojach. Nie ma tu zwartej grupy czy tuby, z której płyną konferencje czy piosenki.

Ekstremalna Droga Krzyżowa Ostrołęka: z Kadzidła do Ostrołęki

Pierwsza ostrołęcka EDK rozpoczynała się w Myszyńcu. W minionym roku trasa rozpoczynała się w Brodowych Łąkach. Tegoroczne zmagania rozpoczną się w Kadzidle. Lada dzień ruszą zapisy, a szczegółów można szukać na Facebooku.

Fot. Tomasz Lendo