Eksponaty pójdą na nagrody. KRUS zaprasza do obejrzenia wystawy

Od 26 sierpnia do 13 września Placówka Terenowa KRUS w Ostrołęce zaprasza rolników do zapoznania się z wystawą promującą bezpieczne metody pracy.

Celem wystawy jest promocja zachowań ograniczających ryzyko chorób układu ruchu oraz popularyzacja sposobów zapobiegania upadkom w gospodarstwach rolnych.

Przykładowo: w okresie zimowym najczęściej dochodzi do poślizgnięć i upadków na skutek utraty przyczepności z podłożem. Aby temu skutecznie zapobiegać trzeba pamiętać o posypywaniu ścieżek piaskiem lub solą przemysłową. Mogą do służyć, wyeksponowane na wystawie, m.in pojemniki na piasek oraz szufelki metalowe.

Wystawę dopełnia roll-up mówiący o zagrożeniach wpływających na schorzenia układu ruchu oraz piktogramy w postaci nalepek ostrzegających.

Zainteresowani rolnicy mogą skorzystać z materiałów prewencyjnych związanych tematycznie z ekspozycją. Wystawę można zobaczyć w siedzibie KRUS w Ostrołęce przy ul. Kuklińskiego 3, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30.

Po zakończeniu ekspozycji, sprzęt dedykowany mieszkańcom wsi, zostanie przekazany laureatom konkursów organizowanych przez KRUS.