Egzamin gimnazjalny rozpoczęty! Tak wyglądał w SP nr 5

Rozpoczął się egzamin gimnazjalny 2019. To wyjątkowy egzamin z dwóch powodów: odbędzie się po raz ostatni, ponieważ gimnazja za chwilę przestaną istnieć, a ponadto zostanie przeprowadzony w niełatwych okolicznościach – podczas strajku nauczycieli.

Rząd zdecydował się na likwidację gimnazjów i powrotu do 8-letnich szkół podstawowych, 4-letnich szkół średnich i 5-letnich techników. Gimnazja przestaną istnieć od 1 września 2019 roku.

W środę 10 kwietnia ostatni gimnazjaliści przystąpili do egzaminu. Egzaminu, co do którego były pewne obawy. Wszystko przez to, że dwa dni wcześniej rozpoczął się strajk nauczycieli.

Niektórzy z nich, przewidziani do uczestnictwa w pracach komisji egzaminacyjnych, wypadli z ich składu. Na dzień przed egzaminem gimnazjalnym 2019 miasto poinformowało jednak, że „wszyscy dyrektorzy szkół, w których są klasy gimnazjalne, są przygotowani do przeprowadzenia egzaminu gimnazjalnego w dniach 10-11 kwietnia”.

Sytuacja była nieco bardziej skomplikowana przed egzaminem gimnazjalnym z języka obcego, który odbędzie się 12 kwietnia. Tam potrzeba większej liczby członków komisji egzaminacyjnych. Dlatego też swój akces do komisji zgłosiły osoby z uprawnieniami, ale nie wykonujące na co dzień zawodu nauczyciela, jak m.in. poseł Arkadiusz Czartoryski czy były prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski.

W środę 10 kwietnia egzamin gimnazjalny 2019 uczniowie pisali z części humanistycznej. My odwiedziliśmy na chwilę przed testem Szkołę Podstawową nr 5.

– Stresik jest – przyznały nam gimnazjalistki z „piątki”.

Mimo tego dobry nastrój – jak widać na poniższych zdjęciach – gimnazjalistów jednak nie opuszczał.

W szkołach z Ostrołęki egzamin gimnazjalny pisze 502 uczniów.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ja

Gdzie te łamistrajki? Im mogliście zrozbić zdjęcia

Gość

Bardzo chętnie bym popatrzył w oczy tym, co powinni być przy uczniach, a pozostawili ich na pastwę losu. Jako temat na następnych egzaminach proponuję: „Negatywny bohater – pseudo-nauczyciel”.

Obiektywny

Chory człowieku Ty się na nauczyciela nie nadajesz. Jak można nazywać ludzi, którzy ratują przyszłość młodzieży łamistrajkami. Lecz się na nogi bo na głowę już za późno frustracie życiowy.

John

Łamistrajki? Ale się we łbach niektórym poprzewracało! Ktoś, kto bezinteresownie chce pomóc młodym normalnie zdać egzaminy i nawet nie ocenia strajkujących, jest obrażany. Strajkuj ile chcesz, ale pomyśl, by nie szkodzić innym.

Cecyl

Ktoś kto stawia dobro swoich podopiecznych wyżej niż swoje ???? Dla mnie to są bohaterowie

Kjh

Tobie by się przydało zrobić zdjęcie , twojej g……by deb……lowatej. I powieści w gablocie na widoku publicznym z podpisem ,,piramidalny idi……ota „

Polak

Strajkowanie to obowiązek???
1200 zł podwyżki w ciągu dwóch lat to mało???
Taki rząd zły??? A co wam dał rząd PO PSL???
Zamrozili wynagrodzenia!!! Gdzie byliście wtedy wy i wasz główny polityk Broniarz-Brojarz????

Zdradziliście swoich uczniów dla celów politycznych Broniarza i ZNP.