„Dziwny jest ten świat” od Strefy 51 (wideo)

Rockowy zespół Strefa 51 podjął się niełatwego zadania i nagrał swoje wykonanie utworu Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”.

Nieprzypadkowo padł wybór na tę piosenkę.

– Rok 2020 powoli dobiega końca – tłumaczy zespół. – Na pewno nie wpisze się on na kartach czasu jako beztroski i spokojny. Należy jednak pamiętać, że to my sami kreujemy rzeczywistość, a patrząc na wydarzenia z ostatnich lat, wydawać się może, że gdzieś pośród kłótni, wojen, sporów i dyskusji, zapomnieliśmy o najważniejszym… o człowieczeństwie. Utwór Czesława Niemena – mimo, że odległy, wciąż aktualny…

Strefa 51 wielokrotnie grała „Niemena” na koncertach, teraz przyszedł czas na teledysk. Pojawiają się w nim symbole ostatnich miesięcy: szczepionek czy strajku kobiet.

– Poprzez klip chcieliśmy przekazać przede wszystkim emocję, ukazując kilka najbardziej aktualnych problemów. Problemów, które dzielą ludzi i przez które rodzi się tyle nienawiści i konfliktów. W krótkich fragmentach przedstawiliśmy symbole wszechobecnego tematu szczepień, protestów na Białorusi, Strajku Kobiet, Czarny Wtorek oraz kontrowersyjną problematykę pedofilii w Kościołach. Nie wypowiadamy się na te tematy, zwracamy jedynie uwagę na to, że „dziwne jest to, że od tylu lat, człowiekiem gardzi człowiek”.

Skład zespołu: Tomasz Duda (wokal), Damian Kośnik (gitara basowa/wokal wspomagający), Michał Kosiorek (perkusja), Piotr Bobowski (gitara prowadząca), Mariusz Mierzejewski (gitara solowa), Patryk Groszyk (gitara rytmiczna).