Dzień Zawodowca i „Zawód moich marzeń” w ZSZ nr 1 (zdjęcia)

Geodeta, elektryk, informatyk, logistyk, mechatronik i technik pojazdów samochodowych – to tylko niektóre kierunki, w których będzie mogła się kształcić młodzież w ZSZ nr 1 w roku szkolnym 2019/20.

2 kwietnia młodzież mogła zapoznać się z ofertą kształcenia szkoły, zwiedzić pracownie i porozmawiać ze starszymi kolegami. Mury ZSZ nr 1 odwiedziło tego dnia wielu uczniów z całego regionu.

Pierwszym akordem Dnia Otwartego „Metalówki” było rozstrzygnięcie konkurs pn. „Zawód moich marzeń”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie opowiedzieć o swojej zawodowej przyszłości w formie plastycznej, literackiej lub za pomocą prezentacji multimedialnej. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem, a finałowa gala została przygotowana bardzo starannie. Licznie przybyli na nią nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale też samorządowcy oraz lokalni przedsiębiorcy, którzy współpracują ze szkołą i – czasem, inspirują placówkę w zakresie tworzenia nowych kierunków kształcenia.

W konkursie „Zawód moich marzeń” – w kategorii „plakat” główną nagrodę otrzymała Milena Grabowska ze Szkoły Podstawowej w Amelinie. W kategorii „prezentacja multimedialna” główną nagrodę wywalczyła Ewelina Białczak ze Szkoły Podstawowej w Baranowie. W kategorii „wiersz” najlepsza okazała się Inga Załęska z Publicznego Gimnazjum w Różanie.