Dzień Honorowego Dawcy Krwi w Ostrołęce. Sporo odznaczeń (zdjęcia)

Jak co roku, w Ostrołęckim Centrum Kultury, świętowano w Ostrołęce Dzień Honorowego Dawcy Krwi. Tym razem uroczystość odbyła się w sobotę 30 listopada. Była wyjątkowa, bo w tym roku wypada 100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża.

Na galę z okazji święta zaprosili krwiodawców Oddział Rejonowy i Rejonowa Rada Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Ostrołęce.

– Czyn honorowy zawsze wiecznie żyje, bo nie ma istot bardziej ludzkich niż ludzie, co własną wolą, własną krew oddają, co poświęcenie szczęściem nazywają – recytowała uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce.

Recytacje, śpiewanie, muzyka grana na skrzypcach – taka była część artystyczna przygotowana przez ostrołęcki ogólniak. Zakończyła się ona piosenką Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”.

– W okresie trzech kwartałów bieżącego roku Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, oddział terenowy w Ostrołęce, pobrało 1 966 litrów 998 mililitrów tego bezcennego leku – mówił przewodniczący Rejonowej Rady Krwiodawstwa PCK w Ostrołęce Jan Stryjewski.

Pragnę wyrazić głębokie uznanie i szacunek dla honorowych dawców krwi za ich bezcenny wkład w realizację tej humanitarnej idei.

Po części artystycznej i przemówieniach nastąpiła z pewnością miła chwila dla krwiodawców: otrzymali oni odznaczenia. Wyróżniono też instytucje, samorządy, organizacje współpracujące z PCK.

Podsumowano również turnieje: szkolny „Młoda krew ratuje życie” i „Krwawa Liga 2019”. Kto miał szczęście, mógł opuścić OCK z okazałą nagrodą – jak co roku były one losowane.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
kolejarz emeryt

Panie Grzegorzu jest Pan człowiekiem o wielkim sercu. Gratulacje

1
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x