Dyrektor OCK odpowiada na apel słuchaczy OUTW w sprawie Chojnowskiego

Słuchacze Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystosowali do dyrektora OCK i prezydenta miasta apel w sprawie Janusza Chojnowskiego. Domagali się przywrócenia go do pracy. Mamy odpowiedź na ich pismo.

Janusz Chojnowski od początku powstania OUTW był z nim związany. Pracował w OCK na stanowisku specjalisty ds. organizacyjnych uniwersytetu. Pod koniec maja jego stanowisko zostało jednak zlikwidowane. To nie spodobało się część słuchaczy OUTW.

Napisali w tej sprawie apel. Bronią w nim Chojnowskiego, pisząc:

Zawsze znajdował czas dla słuchaczy, pomagał w rozwoju OUTW, służył dobrą radą, brał pod uwagę potrzeby i zadania słuchaczy OUTW w różnych sprawach dotyczących działalności OUTW.”

Obawiają się też, jak dalej będzie wyglądała działalność uniwersytetu bez Janusza Chojnowskiego. Prosili również o przywrócenie go do pracy.

Na ich apel odpowiedział dyrektor OCK. Już na samym początku wzmiankuje, że apel wystosowało ok. 30 proc. słuchaczy. Z naszych informacji wynika, że podpisy pod pismem zbierane były podczas jednego wykładu: przyszło na niego 87 osób, z czego 86 podpisało apel.

Jeśli zachodzi konieczność to zbierzemy jeszcze raz podpisy, gdy frekwencja będzie większa. Zrobimy to podczas zakończenia roku, 26 czerwca – zapowiada Anna Staszewska, starościna OUTW.

Zwolnienie Chojnowskiego dyrektor Wiśniewski tłumaczy „koniecznością dokonania niezbędnych zmian organizacyjnych w Ostrołęckim Centrum Kultury w Ostrołęce„. I to właściwie tyle, jeśli chodzi wyjaśnienie przyczyn likwidacji stanowiska pracy osoby tworzącej od podstaw OUTW w Ostrołęce. Dyrektor zapewnia też, że „zmiany organizacyjne” nie odbiją się negatywnie na sytuacji słuchaczy.

Sformułowana odpowiedź rodzi też pytanie: czyżby OUTW czekała mała rewolucja i zmieni się on w stowarzyszenie lub organizację pozarządową?

Poniżej publikujemy pełną odpowiedź Tadeusza Wiśniewskiego:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Trego

Bełkot urzędasa, nie podobał się Chojnowski politycznie i go zwolnił.

do Trego

Gdyby zajmował się pracą a nie udzielał politycznie to nikt by do niego nic nie miał.

Fakt

A w którym momencie w pracy udzielał się politycznie , a po pracy może robić co chce

Ktoś

Drogi Kolego Tadeuszu
myślałem, że masz honor i nie będziesz zwalniał pod dyktando ratusza,
a ty jesteś działaczem PSL-u wypełniającym rozkazy,
zwolnili Cię z KRUS-u więc znasz ten smak, pewnie jeszcze poznasz go przed emeryturą.
PSL już niewiele znaczy.

do "Ktos"

Podzielam poglad ‚”Ktos” na te spraw , tak bylo i tak bedzie, pozyjemy i niedlugo zobaczymy

Witajcie witajcie!

Jakby nie dzialal pod dyktanto, to jego stanowisko tez bardzo szybko by bylo „zreorganizowane” 🙂 Pare zlotych zarobi, ale honor ma sie tylko jeden, za zadne pieniadze sie go nie odkupi.

Olo

Kulturalny Dyrekto a mógł napisać ze ma słuchaczy OUTW w du…pie

Jan

Potulny urzędas kuliklandu.

masakra

czy to jest jakiś żart? Czy pracuje tam jakiś marketingowiec? Jesli nie z dobrej woli to chociaż z konieczności dbania o wizerunek powinien ten bełkot wsadzić w… nos i przywrócić owego Pana na jego miejsce. Wierzyć sie nie chce

Bywalec

Autodestrukcja miejskich władz trwa w najlepsze. A referendum coraz wyraźniej z mgły się wyłania. Wszystko co dobre trzeba zniszczyć, zaorać, wdeptać w ziemię. Stare komusze metody działania są jednak ponadczasowe.

Szkoda

Dziwię się temu dyrektorowi. Facet tuż przed emeryturą i tak się błazni. Na własne życzenie został podnozkiem ogrodnika, posłusznie wykonuje polecenia jak szczeniak, a ma siwe włosy. No i przez tyle lat mógłby się nauczyc pisać, a nie bredzić. Zapamiętają to jak niszczył kulturę.

oburzony

Dytrektor.????????…………..szkoda slow. kto zna to wie o czym mowa

NIE

oj nie ładnie, fałszywy człowieku?

Na temat

Właściwie całą tę odpowiedź można streścić krótko: Stanowisko zlikwidowałem bo tak chciałem. I co?

ossa

PS L GTB+ nie wybacza…i tyle…

Regina

Jakie zmiany Panie Wiśniewski ?…normalna zemsta polityczną.Tak pan tłumaczy jakby Pan nie był świadomy.W końcu pan też sie znalazl w ock nie przypadkowo,tylki dzięki przynależności partyjnej.A że stanowiskiem w krusie pożegnał się pan tak jak teraz Pan Chojnowski.
Za niecałe 5 lat studenci Uniwersytetu III wieku podziękuja i pani kulikowi i panu w ten sam sposób.
A może jeszcze wcześniej.