Dworzec PKP zmienia się dzięki projektowi Multicentrum

Zakończył się remont pomieszczeń dworca PKP w Ostrołęce. W budynku ma powstać Multicentrum – nowoczesne centrum nauki.

Na piętrze budynku wyremontowano zdewastowane pomieszczenia. Będą z nich korzystać pracownicy Kolei Mazowieckich, Rada Osiedla Stacja i inne stowarzyszenia. Warunki, w jakich będą pracować, zmieniły się całkowicie. Za roboty odpowiadał OTBS.

„Wymienione zostały wszystkie instalacje, odnowione zostały 2 łazienki oraz 6 pomieszczeń, korytarz i klatka schodowa. Wykonanie remontu było niezbędnym etapem przygotowania budynku do realizacji projektu Multicentrum” – czytamy na stronie Urzędu Miasta Ostrołęki.

Pieniądze z Unii Europejskiej na powstanie Multicentrum na osiedlu Stacja pozyskały poprzednie władze Ostrołęki. Projekt – warty prawie 1,7 mln euro – jest realizowany razem z miastem Mosty na Białorusi. Unia pokrywa 90% jego kosztów.

„W ramach inwestycji wschodnie skrzydło dworca PKP zostanie zaadaptowane na potrzeby Centrum Kompetencji Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych w Ostrołęce, cały budynek dworca zyska nową elewację, drzwi i okna. Wyremontowana zostanie także droga dojazdowa oraz uporządkowany przyległy skwer” – dodaje ratusz.

Fot. UM Ostrołęka

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
chociaz

Dobrze, ze chociaz tego Projektu opracowanego przez poprzednie wladze miejskie /czyli za czasow Prezydenta J.Kotowskiego/nie zaprzepaszczono i podjeto jego realizacje

Stach

Pan Kotowski i p. Rosak wywalczyli kasę z zewnątrz i wszystko przygotowali. Kulik ze swoją ekipą ślamazarnie realizują to co było gotowe.

Stacyjniak

A przy okazji dziennikarze sprawdźcie , czy jakiś klekot nie goli kasy z projektu, który przygotowali poprzednicy

Ekspert

Oczywiście, że goli. Jest jego koordynatorem. Przecież po to wyrzucili Rosaka i zgarnęli gotową kasę. Redakcjo napisz coś o tym

News

News z ostatniej chwili….
Artykuł 46 ustawy tzw. Tarczy Antykryzysowej 3.0 zlikwidował możliwość korzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego przez rodziców dzieci do lat 8.
Pinokio vel mateuszek kłamczuszek dał ciała lub zrobił to celowo.
Od 25 maja rodzice dzieci do lat 8 stracą prawo do zasiłku opiekuńczego mimo zamkniętych placówek.