Dwóch policjantów z Ostrołęki z odznaką. „Gratulujemy wyróżnionym i koledze, który wstąpił w nasze szeregi”

W poniedziałek 28 września w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu odbyła się uroczysta zbiórka. Nowi policjanci złożyli ślubowanie, wręczono też Odznakę Zasłużony Policjant wyróżniającym się funkcjonariuszom. Odebrali je też i mundurowy z Policji w Ostrołęce.

W trakcie uroczystej zbiórki w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu 17 nowych policjantów złożyło ślubowanie (w ich gronie były 4 policjantki).

Wśród nich znalazł się jeden policjant wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce – Michał Biedrzycki.

– Aż 57 funkcjonariuszy z garnizonu mazowieckiego zostało wyróżnionych Odznaką Zasłużony Policjant – powiedział nam Krzysztof Kolator z Policji w Ostrołęce. – Brązową Odznakę Zasłużony Policjant otrzymali m.in. aspirant sztabowy Paweł Michowski i aspirant Michał Olender z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Gratulujemy wyróżnionym policjantom i koledze, który wstąpił w nasze szeregi, oraz życzymy im satysfakcji i sukcesów w dalszej służbie – dodaje Krzysztof Kolator.

Złotą Odznakę Zasłużony Policjant otrzymały dwie osoby: insp. w stanie spoczynku Wiesław Nasiłowski – były Komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim, od maja na emeryturze i mł. insp. Witold Krawczyk – Naczelnik Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu. Srebrną odznaką wyróżniono 7 osób, Brązową – 48.

Zazwyczaj podczas ślubowania nowych funkcjonariuszy obecni byli rodzina i bliscy. Tym razem, ze względu na epidemię koronawirusa, nie mogli oni się pojawić na uroczystości.

A wzięli w niej udział komendant wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion, jego zastępcy podinsp. Piotr Janik i insp. Dariusz Krzesicki, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. mazowieckiego podinsp. Dariusz Brzezicki, przewodnicząca Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji Anna Kwasiborska, kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu ksiądz kanonik Mirosław Dragiel oraz kadra kierownicza mazowieckiego garnizonu Policji.

Fot. Policja