Dwie wygrane i remis to bilans starć seniorów. W formie były też Młode Jantarki

Korona Ostrołęka zremisowała, Jantarki odniosły sukces, podobnie jak drużyna KS Narew 1962. Udanie powalczyły też Młode Jantarki, które zdobyły czwarte miejsce na turnieju w Grajewie.

Korona Ostrołęka w sobotnie przedpołudnie zmierzyła się na wyjeździe z Hutnikiem Warszawa. Ostrołęczanie zremisowali 2:2 (1:0). Wynik dobry i każdy przed tym spotkaniem „wziąłby go w ciemno”. Jednak, jeżeli prowadzi się w meczu dwoma bramki i decydującego o remisie gola gospodarze strzelają w doliczonym czasie gry, to musi pozostać olbrzymi niedosyt. To już kolejny mecz, w którym wygrana wymyka się żółto – niebieskim w końcówce. Szkoda… Z drugiej strony trzeba pochwalić zespół, który boryka się z kłopotami kadrowymi, za walkę i dobrą grę. Oba gole dla Korony zdobył Dominik Dzwonkowski.

Początek rudny wiosennej III-ligowych rozgrywek nie był zbyt udany dla piłkarek Jantaru. Na szczęście, po dwóch kolejnych porażkach, przyszła wreszcie upragniona wygrana. 14 kwietnia zwycięstwo na własnym boisku nad Żbikiem Nasielsk 6:1 (2:0) mówi samo za siebie. Sukcesu ostrołęczanek nie umniejsza fakt, że zespół z Nasielska, to obecnie najsłabsza ekipa rozgrywek. Drużyna Jantaru rozegrała dobre spotkanie i dzięki pewnej wygranej awansowała na trzecie miejsce w tabeli.
Mecz z zawodniczkami z Nasielska już od pierwszej minuty meczu przebiegał pod dyktando gospodyń. Pierwszą bramkę Jantarki zdobyły po stałem fragmencie gry. Z rzutu rożnego mocną piłkę w pole karne posłała Kasia Kobus, tam świetnie odnalazła się Oliwia Piersa, i z pierwszej piłki uderzyła przy samym słupku. Druga bramka to również Oliwia, która zatańczyła z piłką w polu karnym i oddała strzał z bliskiej odległości – dobrą asystą popisała się tu Ola Draba. Po przerwie Jantarki jeszcze śmielej poczynały sobie na boisku i kolejno do siatki rywalek trafiały Ostrowska – 2, Piersa oraz Eliza Pietruczuk, dla której była to pierwsza bramka w zespole seniorek. Piłkarki Żbika zdołały wykorzystać błąd obrony Jantarek i w końcówce meczu zdobyły honorową bramkę. Bramki dla zespołu z Ostrołęki zdobyły: Piersa – 3, Ostrowska – 2, Pietruczuk E – 1.

Zespół MZKS Narew 1962 w sobotę odniósł czwarte kolejne zwycięstwo w rozgrywkach A-klasy Niebiesko – czerwoni pokonali na wyjeździe Błękitnych Raciąż 2:0 (1:0). Tak, jak można było się tego spodziewać, nie był to łatwy mecz dla naszego zespołu. W pierwszej połowie, oprócz gola dla ostrołęczan, niewiele ciekawego działo się na boisku. Twarda gra toczyła się głównie w środkowej strefie. W drugiej połowie gospodarze mieli swoje szanse na strzelenie wyrównującego gola. Tak się jednak nie stało, a decydujące o losach meczu trafienie zanotowali ostrołęczanie. Oba bramki dla drużyny MZKS Narew 1962 strzelił Konrad Sobotka.

Drużyna rezerw Korony w miniony weekend, ze względu na nieparzystą ilość drużyn w B-klasie, miała termin wolny.

Młode Jantarki 14 kwietnia wzięły udział w turnieju dziewcząt dla roczników 2008 i młodszych w Grajewie. W grupie znalazły się z takimi zespołami jak: Ekosport Białystok, Jagielonia II Białystok, Biebrza Goniądz,
i Włókniarz Białystok. W swojej grupie Jantarki nie miały sobie równych i wygrały wszystkie spotkania wynikami: 2:1 z Włókniarz Białystok, 4:0 z Jagielonia II, 1:0 z Ekosport, 3:0 z Biebrzą Goniądz.
Po wygraniu tych meczy zespół znalazł się w grupie Mistrzowskiej, do której awans uzyskało pięć najlepszych zespołów. Ostatecznie zespół zajął czwarte miejsce na dziesięć drużyn. Były również nagrody indywidualne i najlepszą zawodniczką turnieju została Jantarka – Oliwia Kaczmarczyk.