Dwie wygrane i remis. To bilans piłkarskiej soboty

To była udana sobota dla ostrołęckich piłkarzy, którzy swoje mecze rozgrywali na własnych obiektach. 20 kwietnia nasze zespoły zanotowały dwie wygrane i remis.

Radość z dobrych wyników zasmuciła wiadomość o nagłej śmierci Sławomira Różańskiego, znanego piłkarza, który podczas swojej wieloletniej kariery sportowej reprezentował przed laty barwy zarówno Korony, jak i ówczesnej Narwi.

Wszystkie sobotnie mecze, które odbyły się w Ostrołęce, rozpoczynały się od minuty ciszy poświęconej pamięci Sławomira Różańskiego, który zmarł w nocy z piątku na sobotę.

W meczu o mistrzostwo IV ligi zespół Korony zremisował bezbramkowo z liderem rozgrywek, Huraganem Wołomin. Choć nie padły w tym meczu gole, to kibice, którzy bardzo licznie przybyli na stadion przy ulicy Witosa, mogli czuć się usatysfakcjonowani. Spotkanie stało na niezłym poziomie i, szczególnie w drugiej połowie, obfitowało w sytuacje podbramkowe. Ostatecznie wynik remisowy w tym spotkaniu, uznać należy za sprawiedliwy.

Kolejne trzy punkty do swojego dorobku dopisali piłkarze MZKS Narew 1962, którzy pewnie zwyciężyli Pełtę Karniewo 5:0 (2:0). Wynik meczu mówi sam za siebie. Piąte z rzędu ligowe zwycięstwo niebiesko – czerwonych ani przez moment nie było zagrożone. Gole dla gospodarzy strzelili w tym meczu: Paweł Kuzia (19 i 68 minuta), Paweł Skarzyński (23 minuta z rzutu karnego), Konrad Sobotka (71 minuta) oraz Kevin Karwowski (88 minuta).

W rywalizacji o mistrzostwo B-klasy rezerwy Korony zmierzyły się z Iskrą Zaręby Kościelne. Ostrołęczanie rozegrali dobry mecz i pewnie pokonali rywali 4:0 (3:0). Gole dla żółto – niebieskich strzelili: Piotr Karczewski (9 minuta), Jakub Galarski (31 minuta), Mateusz Dasiak (79 minuta) oraz bramka samobójcza (33 minuta).