Dwanaście medali wywalczyli nasi ratownicy

Bardzo udany start w drugiej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2019, która odbyła się 2 czerwca w Słupsku, odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka.

Reprezentacja WOPR-OS w składzie: Maja Furmaniuk, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Kacper Mierzejewski, zdobyła w sumie 12 medali (osiem złotych, dwa srebrne, dwa brązowe).

Podopieczni Dariusza Małkowskiego, prócz zdobyczy medalowych, ustanowili wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych.

Bezkonkurencyjni byli: Hubert Nakielski w kategorii open, który zdobył trzy złote medale oraz Mateusz Adamowski w kategorii junior, również zdobywca trzech złotych medali. Mateusz ponadto na dystansie 50 metrów holowania manekina oraz 200 metrów z przeszkodami ustanowił swoje nowe rekordy życiowe.

Kolejne trzy medale dla WOPR-OS w kategorii junior młodszy zdobył Kamil Bojarski (raz złoty, raz srebrny i raz brązowy). Kamil na dystansie 100 metrów z przeszkodami ustanowił swój nowy rekord życiowy.

Z dwoma medalami (srebrnym i brązowym) zdobytymi w kategorii młodzik z zawodów wróciła Maja Furmaniuk, która na 100 metrów z przeszkodami ustanowiła swój nowy rekord życiowy.

Kacper Mierzejewski, mimo że tym razem w startach indywidualnych w kategorii junior nie zdobył medali, to na dystansie 200 metrów z przeszkodami (VI miejsce) oraz 100 metrów holowania manekina w płetwach (IV miejsce) ustanowił swoje nowe rekordy życiowe. Kacper ponadto był piąty na 50 metrów holowania manekina.

Podczas zawodów bezkonkurencyjna okazała się również nasza sztafeta, która w składzie: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski, na dystansie 4×25 metrów konkurencji: holowanie manekina, zdobyła złoty medal i puchar.

Start w tych zawodach był bardzo dobrym sprawdzian dla moich zawodników przed zbliżającymi się Letnimi Mistrzostwami Polski, które już 8 czerwca rozpoczynają się na 50 metrowym basenie w Szczecinie. Jestem bardzo zadowolony ze zdobytych medali, ale najbardziej mnie cieszy rosnąca forma moich zawodników – sumuje Dariusz Małkowski.