Dwa lata Łukasza Kulika – teraz moi

Łukasz Kulik, nie bez problemów, zaczął budowę własnej ekipy. Do Urzędu Miasta Ostrołęki i firm miejskich trafili różni ludzie.

Niektórzy szybko awansowali od stanowiska pomocy administracyjnej po stołki dyrektorskie. W radach nadzorczych spółek miejskich pojawili się dawni lewicowi działacze i aktywiści (nawet z „doświadczeniem” w PZPR). Kadrami wspierali prezydenta koalicjanci z Naszej Ostrołęki.

Na niektóre stanowiska nie od razu udawało się znaleźć odpowiednich kandydatów. Nawet niektórzy nowi dyrektorzy czy prezesi szybko pożegnali się ze stanowiskami.

W opinii wielu mieszkańców pogorszyła się jakość pracy niektórych podmiotów samorządowych. I chyba tylko pandemia złagodziła nieco ocenę efektów polityki kadrowej nowego prezydenta.

Głośno komentowano zwłaszcza niektóre decyzje kadrowe. Oto np. aktualna partnerka wiceprezydenta miasta szybko znalazła zatrudnienie w jednej, a potem w następnej spółce miejskiej.

A biznesmen o „zastanawiającej reputacji” Marek T. otrzymał od Łukasza Kulika szerokie pełnomocnictwa umożliwiające mu dostęp do różnych dokumentów urzędowych, mimo iż ten sam Marek T. miał niezakończone procesy sądowe z miastem.

Szerokim echem odbiły się też przegrane przez miasto procesy ze zwolnionymi szefami podmiotów miejskich. Z budżetu miasta musiały być wypłacone spore sumy.

Zmiany w urzędzie i instytucjach samorządowych są na pewno zauważalne i odczuwalne. Jak je oceniacie? Coś zmieniło się na lepsze, a co na gorsze?

2.3 6 głosów
Ocena artykułu
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gosc

Zmieniło się to ze teraz MO pieje z zachwytu

70 mln

To wszystko VINATUSCA

Rafa

Czemu w radach nadzorczych spółek miejskich jest więcej osób niż było ? Każdy nominowany przez Kulika bierze konkretną kasę, po co ich tylu?

Spadek

Dostał to w spadku po kotku miałczyńskim i tak już zostało. Spytaj katechety po co tyle tych spółek i stołków.

Rafa

Durnyś i niezorientowany. Za poprzednika, jeśli ci o to chodzi, rady były mniej liczne i mniej obciążały spółki miejskie

Stan

Słabi ci fachowcy od Kulika

Max

A niektórzy szemrani

Tytus

Chcieliście kulikowej Ostrołęki dla wszystkich? No to ją macie! (to do wyborców Kulika)

Hab

Okropnie sie prezentuje obecny prezydent.

Tre

Dla kulikowa byłoby chyba najlepiej, gdyby pandemia trwała jak najdłużej, wtedy i on by trwał wraz z towarzyszami

Kos

Hmmm pomyślmy: Klekotowa, Koronek, Kaszaniasty, Krus w OCK, Sypniewiak, etat dla Zarzyka, rzesza nowych ludzi w UM i spółkach itd itp. tak na początek

Keefsi

Ci jego nowi ludzie podobno odwdzięczają mu się kebabami i burgerami. Mają dostarczać żarcie o: 8.30, 12.00, 14.30

Aram

Kaszana mógłby zastąpić pół urzędu

Ula

Trochę zmian w urzędzie i podległych placówkach to normalne, ale żeby z taką bezwzględnością pozbywać się doświadczonych ludzi….

Kebab

Zakazana mord

Szczera prawada

Kulik wsadza swoich na stołki za poprzednika tak nie było. to się w glowie nie mieści!

Zenek

Co tu oceniać , kadrowe dno się pojawia w wielu wypadkach

Wera

Oni nie mają zahamowań.
Robią wszystko żeby zdążyć obsadzić jak najwięcej swoich ludzi na stanowiskach.
Mają świadomość, że to jest ich pierwsza i zarazem ostatnia kadencja.
Mam nadzieję, że nie dotrwa on do końca kadencji.
Oczekuję, że nowa władza w mieście potraktuje ich wszystkich, tak jak oni traktowali ludzi nie zatrudnionych przez nich.

koko

Dopiero teraz uswiadomilem sobie, ze to co slysz,alem przed samymi wyborami kulika na prezydenta to jest prawda.Robiac zakupy w jednym ze sklepow a potem stojac w kolejce do kasy uslyszlem jak dwoch gosci mowi do siebie,ze zalozeniem tej ekipy ,ktora obecnie rzadzi wmiescie jest nie poprawa sytuacji mieszkancow a zlikwidowanie wplywow w miescie ludzi ktorzy dotychczas rzadzili i to ich plan teraz zostal zrealizowany.

Obiektywny

Człek to bezwzględny. Nie uszanował nawet tej co mu donosiła na koleżanki i kolegów z pracy

kamera

Przecież ta evelidajka to naprawdę nic nie robi. Chyba wystąpimy do władz o sprawdzenie jej zakresu czynności bo albo jej nie ma albo gazetki ploteczki.

Zenek

Nowi dyrektorzy nic nie zmienili na lepsze, wręcz przeciwnie. Jacy dyrektorzy tacy pracownicy. Biorą wynagrodzenia z naszych podatków a nic nie robią dla społeczeństwa. Wymyślają takie apsurdy, żeby było według ich poglądów i według nakazu pracodawcy. To powinna być służba społeczeństwu a nie swoje materialne i polityczne interesy.

2555

rodem z pzpr to i na sedziego tk mozna awansowac, co tu narzekac na Polskę

Normalny

To zgłoś się