Duże korki na wyjeździe z Ostrołęki. Już od godz. 10.00

Korki w Ostrołęce w wakacyjne piątki to już norma. Ten dzisiejszy (14 sierpnia) zaczął się już jednak tworzyć z samego rana.

Planowaliście wyjazd na północ powiatu ostrołęckiego, na Mazury? Odłóżcie go na później. W piątek 14 sierpnia droga na most im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (stary most) jest całkowicie zakorkowana. Już przed południem na ul. Traugutta i al. Wojska Polskiego zaczął tworzyć się tu długi korek.

Do takiej sytuacji – niestety – zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Szczególnie w piątki w wakacje przejazd przez Ostrołękę był jedną wielką męką. Korki powstawały jednak po godz. 16.00, dziś – znacznie wcześniej. Pewnie ma to związek z tym, że wiele osób wzięło sobie wolny piątek w zamian za święto w sobotę 15 sierpnia, w ten sposób robiąc sobie długi weekend. Zanim jednak rozpoczną na dobre odpoczynek, muszą przejechać przez Ostrołękę, a ta podróż – jak widać na załączonych zdjęciach – do najprzyjemniejszych nie należy.

Co nowe władze miasta zrobiły, aby problem zniknął? W końcu prezydent Łukasz Kulik zapowiadał przed wyborami trasy wylotowe bez korków. Do niedawna – niewiele. Doszło do tego, że prezydent Kulik poprosił o pomoc w rozwiązaniu tego problemu… samych ostrołęczan na Facebooku.

Nie wiemy, czy porady i wskazówki od mieszkańców miasta wziął sobie do serca. W każdym razie jakiś czas później miasto ogłosiło zapytanie cenowe w sprawie projektu dotyczącego ograniczenia ruchu tirów w Ostrołęce. Chce też zabrać się za projektowanie przebudowy ul. Stacha Konwy wraz z rondem Księcia Siemowita III, Mostowej i Traugutta. Od projektu do rozpoczęcia prac budowlanych długa jednak droga.

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Hihihihi

Stałem w korku na most Madalińskiego, a tu idzie Pan kamerka i nie kameruje, korki to teraz są ok, bo on jest u władzy.