Droga Charciabałda – Myszyniec do remontu. Prace kosztować będą ponad 10 mln zł

W środę 16 września podpisano umowę na przebudowę drogi z Charciejbałdy do Myszyńca. Kosztować będzie ona ponad 10 mln zł. Pieniądze na remont da Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Remontowany odcinek ze wsi Charciabałda do Myszyńca liczy 7 kilometrów. Droga przebiega przez gminy Myszyniec i Czarnia, stąd obecność burmistrz Myszyńca Elżbiety Abramczyk i wójta Czarni Marka Piórkowskiego na podpisaniu umowy. Obecny był też starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł i przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego na czele z marszałkiem Adamem Struzikiem.

Za remont trzeba będzie zapłacić 10,2 mln zł. W całości zostanie on sfinansowany z budżetu samorządu Mazowsza. W planach są m.in. wykonanie podbudowy drogi, nowej nawierzchni i poboczy oraz odtworzenie rowów.

 – Co roku największe środki z naszego budżetu województwa przeznaczamy na remonty i budowę nowych dróg. W tym roku na ten cel przeznaczamy ponad 463 mln zł. Bo doskonale wiemy, że dobra infrastruktura drogowa to podstawa rozwoju regionu – mówił marszałek Adam Struzik.

– Jak każda inwestycja drogowa również ta była oczekiwania przez mieszkańców. Dobra droga to szybsze i bezpieczniejsze dotarcie do szkoły czy pracy. To też większy komfort podróżowania – mówił obecny na spotkaniu radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak.

Aktualnie trwa remont 7-kilometrowego odcinka drogi od granicy powiatu ostrołęckiego do wsi Charciabałda. Koszt tych robót to 10,6 mln zł.

Fot. UMWM

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Max

Ten gnój tchórz i łgarz Jan Kowalski z Ostrołęki znów łże na mo, że p. Kotowski pozwał kogoś za nazwanie go „małostkowym”. Jesteś łgarzem gnoju, pozwie mnie jeśli kłamię

1
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x