Dramat na ulicach Ostrołęki. Jest bardzo ślisko! „Gdzie są piaskarki?”

W czwartek 10 grudnia po południu do Ostrołęki zawitała zima. Dzieci zapewne się ze śniegu ucieszyły, mniej kierowcy, bo na drogach szklanka.

Około tygodnia temu OPWiK rozpoczął akcję zima – sprzęt odśnieżający wyjechał na ulice miasta, aby sprawdzić się w akcji. Były to przejazdy testowe. Pracy nie było zbyt wiele, bo akurat w dniach 28-30 listopada śniegu napadało tyle, co kot napłakał.

Poważniejsza próba przyszła w czwartek 10 grudnia. Śnieg zaczął padać po godz. 15.00. Choć trzeba przyznać, że opady nie był zbyt intensywne, to i tak na ulicach błyskawicznie zrobiło się bardzo ślisko.

– Gdzie są służby miejskie, gdzie są piaskarki? – zadzwonił do nas mieszkaniec Ostrołęki, zawiedziony stanem ostrołęckich ulic.

Pewnie się pojawią, choć jeszcze około godz. 18.00 my na ulicach miasta ich nie spotkaliśmy.

A co wynika z Waszych obserwacji – miasto zdało pierwszy poważniejszy egzamin podczas tegorocznej zimy, czy trzeba wstrzymać się z ocenami?

3 4 głosów
Ocena artykułu
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gość

Strasznie irytują mnie oczekiwania, by pługi i piaskarki odśnieżyły/zabezpieczyły całe miasto w trakcie opadów śniegu. To jest niewykonalne i bezsensowne. Odśnieża się, gdy opady ustaną, a odśnieżenie miasta musi zająć trochę czasu. A narzekanie dla samego narzekania jest po prostu słabe.

vis

Prawie się przewróciłem na przejściu dla pieszych, jest bardzo ślisko, samochody też mają problemy z wyhamowaniem przed przejściem.
Piaskarki nie tylko piasek sypią ale i sól, która rozpuszcza lód, co dziś jest nieodzowne.

Gość

Kilkanaście lat z rzędu było to samo rok w rok.
Kulik tak samo jak co roku kotowski został zaskoczony przez zimę.
Oby teraz się rozkręcili.

taaa

Wiesz, że są kraje gdzie zaczynają się działania prewencyjne przed opadami!!! Tak, tak . Wyjdź gdzieś w końcu by cywilizacji trochę dotknąć.

PiS-PRL-bis

Nie bądźcie MIĘKISZONAMI….. łopaty w dłoń i odśnieżać ukochaną ojczyznę.

Gosc

Ciekawe czy kamera chodzil dzis wieczorem. A powinien

Gosc

Dramat, czy w tym mieście ktoś panuje nad sytuacją?

Kos

Jak kulik to mamy kulig. Byli jacyś drogowcy?

123

jak PiaSkarki to chyba coś pis zawinił za PO było lepiej

Vincenty

Za jakiego po? a kiedy po rządzili w Ostrołęce

pop

od lat co roku to samo zima zaskakuje drogowców

Kociemir

Chciałem nieśmiało zauważyć ,że nie wysypuje się już piasku na ulice,tylko sól lub roztwór soli.Powinno być więc,”Gdzie są solarki”.:)

Kos

Roztwór raczej się wylewa. Mieszankę piasku i soli wysypuje się. Mądralo.

Tre

Prawdopodobnie to też wina poprzedniej ekipy😁

Zenek

Trzaskowskiego w Warszawie zaskoczyła zima ale sobie poradził. Piasek sypały dwie osoby bezpośrednio z paki samochodu. Niech obiboki z ratusza wezmą przykład od swojego kolegi.