Dożynki w Olszewie-Borkach 2019 (zdjęcia i wideo)

Swoje święto mieli w piękną, słoneczną sobotę 24 sierpnia rolnicy z gminy Olszewo-Borki. Bawili się na Dożynkach Parafialno-Gminno-Powiatowych.

Dożynki rozpoczęły się od mszy, potem mieszkańcy z wieńcami i darami przemaszerowali na plac dożynkowy. Rozrywkową część dożynek prowadził Witold Kuczyński, który zagrał na ligawce, zaśpiewał o pani wójt gminy, a także… poprosił ją o wykupne i zatańczył z nią.

– Drodzy rolnicy, życzę wam satysfakcji z gospodarowania, pomyślności, a przede wszystkim zdrowia – mówiła wójt gminy Olszewo-Borek Aneta Larent.

Ślubujemy w dniu dzisiejszym razem z wami i cieszymy się z tego, że żniwa dobiegły końca, a w naszych domach nie zabraknie chleba, ani plonów ziemi.

Życzeń dla rolników było więcej.

– Chciałbym z całego serca życzyć samorządowi, mieszkańcom gminy, a zwłaszcza rolnikom, żeby nadchodzący czas był czasem szczęśliwym, dobrym dla państwa, dla państwa rodzin i całej wspólnoty samorządowej – mówił poseł Arkadiusz Czartoryski, który dodał, że to, co robi pani wójt w pierwszych miesiącach swojego urzędowania, oznacza, że ta kadencja samorządu będzie dobrym czasem Olszewa-Borek.

Na Dożynkach w Olszewie-Borkach pojawił się też wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski:

– Wiemy, że przed laty różnie była ta polska wieś traktowana. Mam nadzieję, że dzisiaj będzie ona inaczej traktowana. Wszystkiego, co związanego z rolnictwem, chciano się w Polsce pozbyć. Cały przemysł rolno-spożywczy został rozprzedany, a Polacy mieli być tylko siłą roboczą dla innych państw.

Z kolei radna sejmiku mazowieckiego i jednocześnie szefowa mazowieckiego KRUS Joanna Bala przekazała OSP w Olszewie-Borkach od KRUS podarunek – torbę medyczną z wyposażeniem wartą 5 tys. zł.

Przemówień było więcej. Były też i konkursy: m.in. ten najbardziej emocjonujący, czyli Turniej Wsi, a także na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Przysmakami częstowały sołectwa, a na środku placu na najlepszych dojarzy czekała plastikowa krowa.

Po południe to już koncert zespołu Brylanty i Bażanty, a wieczór to gala disco polo.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Olo

Sympatyczny piękny dzień. Dożynki najlepsze odkąd pamiętam